Opis

„Dzikie orchidee” – pierwsza książka Bogusława Kaczyńskiego stała się bestsellerem wydawniczym i mimo ogromnego nakładu znikła w ciągu paru godzin z półek księgarskich. Do anegdot należą już opowieści o szturmie kupujących na lady księgarskie, o wybitych szybach, sforsowanych drzwiach i stratowaniu Kaczyńskiego przez napierający tłum wielbicieli uczestniczących w premierze „Dzikich orchidei” w salonie literackim „Expresu Wieczornego”.

Parę tygodni później „Dzikie orchidee” zdobyły w plebiscycie czytelników i księgarzy tytuł „Książki Roku”, Kaczyński uznany został „Autorem Roku”, a jury powołane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich wpisało książkę na listę dziesięciu najpoczytniejszych tytułów.

„Ta niewielka książka napisana z lekkością, pasją i szczerą miłością do muzyki jest kopalnią wiedzy o gwiazdach, kompozytorach, premierach, operowych instytucjach i wydarzeniach, które wywarły przemożny wpływ na oblicze współczesnej kultury.
W ciekawej, często anegdotycznej formie autor potrafi opowiadać o tradycji, legendarnych primadonnach i tenorach, a także o rzeczach trudnych, z pozoru dostępnych dla wtajemniczonego kręgu miłośników opery. Tę książkę się czyta! Gorąco polecam ją amerykańskim wydawcom.”
Robert Jacobson (Nowy Jork), edytor „Opera News” największego na świecie magazynu operowego

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Autor Bogusław Kaczyński
Wydawca Casa Grande
Format 192x120
Rodzaj Rozrywka, hobby
Język polski
Ilość stron 180
Podkategoria Muzyka poważna
ISBN 8386041153

Producent:Casa Grande

Opinie

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.