Opinie klientów:

Zobacz podobne produkty (kryteria):

Opis

Fotografowanie przedmiotów od prostych aranżacji do obrazów bogatych w zaskakujące detale.
Tematem zdjęć zawartych w tej książce są przedmioty codziennego użytku, na widok których bardzo często zadajemy sobie pytanie: Jak je sfotografować, aby uzyskać atrakcyjny efekt?. Eberhard Schuy omawia właśnie tę kwestię - szczegółowo i zrozumiale przedstawia sposób aranżacji ponad 50 zdjęć oraz schematy ich oświetlenia. Dzięki zdjęciom i łatwym ćwiczeniom autor wprowadza czytelnika w podstawy fotografii przedmiotów. Szczegółowo zgłębia najważniejsze zagadnienia, pokazuje proste aranżacje i prezentuje wiele sztuczek. W przystępny sposób wyjaśnia, nad czym należy się zastanowić przed przystąpieniem do fotografowania przedmiotów i w jaki sposób połączyć ze sobą obiekt, pomysł na zdjęcie i oświetlenie, tak aby stworzyć dobrą fotografię. Fascynującą częścią tej pracy okaże się fakt, że o powodzeniu obrazu będzie decydowało umiejętne podkreślanie detali. Opublikowane w książce fotografie nie tylko są przykładami mającymi służyć lepszemu zrozumieniu prezentowanej treści, lecz także mogłyby z powodzeniem ukazać się w osobnym albumie ? zatem podziwiaj je; niech staną się inspiracją dla twoich własnych prac.


*Różnice w fotografowaniu przedmiotów, wykonywaniu zdjęć produktowych i martwych natur
*Elementy procesu powstawania fotografii
*Aranżacja i oświetlanie przedmiotów
*Prowadzenie wzroku widza a kompozycja obrazu
*Szczegóły decydujące o charakterze obrazu
*Informacje o tworzeniu odbić, kropli, pary oraz o posługiwaniu się filtrem wazelinowym
*Przedmiotowa fotografia aktu i zabawa ze światłem

O autorze
Eberhard Schuy zajmuje się fotografowaniem przedmiotów i wykonywaniem zdjęć na potrzeby przemysłu. Zdobywał doświadczenia w agencji reklamowej i przedsiębiorstwie produkcyjnym, a obecnie już od wielu lat pracuje jako fotograf niezależny. Prowadzi także warsztaty i internetowe kursy fotograficzne. Jego sposób pracy polega na maksymalnym wykorzystaniu środków czysto fotograficznych i jedynie minimalnej edycji obrazu w programie graficznym.

Płyta DVD
Na dołączonej do książki płycie DVD znajdują się cztery filmy instruktażowe poświęcone fotografowaniu przedmiotów, o łącznej długości około 60 minut.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2011
Autor Eberhard Schuy
Wydawca Galaktyka
Format 240x190
Rodzaj Poradniki
Język polski
Ilość stron 314
Podkategoria Fotografia
ISBN 9788375791549

Producent:Galaktyka

Opinie

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.