Opinie klientów:

Zobacz podobne produkty (kryteria):

Opis

"Julia zawsze narzekała na mój wygląd la Mała Anglia i po cichu pragnęła, bym zaczął doceniać bardziej wyrafinowane rzeczy w życiu, na przykład ją. Nic radykalnego, kilka prostych zmian, które spowodują różnicę - jak zamawianie dań z menu, dobór wina, noszenie ubrań innych niż weekendowe. No i takie kochanie się z nią, podczas którego nie będę sprawiał wrażenia, jakbym próbował naprawić rozrusznik w Austinie Allegro."

Michael Simkins od lat uważał, że telewizor to najlepszy sposób spędzania wolnego czasu, a metki "Dwa w Cenie Jednego" i "Łatwe w Prasowaniu" są bardziej atrakcyjne od logo Hugo Bossa. Wreszcie namowy żony poskutkowały i Michael postanawia nabrać światowego obycia. Tu kierunek może być tylko jeden - Francja. Ojczyzna Coco Chanel i szampana od zawsze kusiła go swoim wyrafinowaniem, francuską kuchnią i urodą Paryżanek.

Wyposażony w słowniczek "50 najczęściej używanych zwrotów", autor wyrusza w trzymiesięczną podróż po Francji. Zatrzymuje się w podejrzanych hotelach, degustuje wino w Bordeaux, ogląda "Nenufary" Moneta, odwiedza luksusowe Cannes, by na koniec uczestniczyć w elitarnych pokazach mody paryskiego Fashion Week. Jak da sobie z tym radę?

Francja Elegancja ma wszystko, co powinna zawierać książka podróżnicza: przygody, historyczne fakty, opisy miast i portrety ludzi, odmalowanych z iście brytyjskim poczuciem humoru. Ta książka rozśmieszy nas do łez, a na koniec stwierdzimy za Simkinsem: Vive la France! Vive le monde!

Lektura obowiązkowa dla wszystkich wielbicieli
Merde. Rok w Paryżu Stevena Clarke'a

Simkins nawet najgorszą podróż uczyni przyjemnym doświadczeniem.
Michael Palin

Pełna dobrze opowiedzianych anegdot, z wyrazistą puentą.
Daily Telegraph

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2012
Autor Michael Simkins
Wydawca Pascal
Format: 198x129
Rodzaj Podróże
Język polski
Ilość stron 444
Podkategoria Literatura podróżnicza
ISBN 9788376420578

Producent:Pascal

Opinie

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.