Opinie klientów:

Oferta: Matras Księgarnie

Zobacz podobne produkty (kryteria):

Opis

Lola Santisi ma dwadzieścia sześć lat i należy do hollywoodzkich „wyższych sfer” (jej ojciec jest nominowany do Oscara za najlepszą reżyserię). Lola cierpi na dwie poważne choroby: aktorholizm (ciężki przypadek uzależnienia od związków z przystojnymi aktorami) oraz KTZ (Kryzys Tożsamości Zawodowej, powszechny wśród Dorosłych Dzieci Gwiazd). Dziewczyna postanawia zostać „hollywoodzką ambasadorką”, co oznacza udział w najbardziej krwawym sporcie uprawianym w Los Angeles: nakłanianiu gwiazd, by na ceremonię wręczenia Oscarów włożyły kreację projektanta, którego reprezentuje. Jej najlepszymi przyjaciółkami są: piekielnie ambitna Kate, agentka hollywoodzkich talentów oraz Cricket, początkująca modelka-aktorka, która usiłuje przełamać złą passę i dostać główną rolę.

Zanim przeczytasz książkę i poznasz kulisy oscarowej gali, zobacz szalony świat Hollywood w filmowym zwiastunie "Gwiazd i gwiazdek". Gorąco polecamy!

Amanda Goldberg

Jest córką producenta filmowego i telewizyjnego Leonarda Goldberga. Pracowała dla projektanta mody Todda Oldhama w Nowym Jorku, potem wróciła do Hollywood. Jest współproducentką kinowego hitu "Aniołki Charliego". Mieszka w Hollywood (na zdjęciu po prawej stronie).

Ruthanna Kalighi Hopper

Jest córką aktora Dennisa Hoppera. Rozpoczęła karierę jako producentka w Nowym Jorku. U boku ojca zagrała główną rolę w wychwalanym przez krytykę filmie kina niezależnego "Americano", który także wyprodukowała. Mieszka w Hollywood (na zdjęciu po lewej stronie).

O książce napisali

"Gwiazdy i gwiazdki" to opowieść o tym, jak grać, żeby wygrać... i czy za wszelką cenę? Wspaniale oddaje klimat współczesnego Hollywood, innej planety, gdzie z ziemskich praw działa tylko... grawitacja. Z topograficzną wręcz dokładnością wnika do jego wnętrza, daje przejrzysty obraz panujących tam zwyczajów, układów i hierarchii. W tym świecie wszystko jest możliwe.
- Dawid Woliński, projektant mody

Złośliwy, momentami dosadny, ale też pełen humoru obrazek hollywoodzkich wyższych sfer, napisany z dużą znajomością rzeczy. Już wyobrażam sobie film na podstawie tej książki: byłaby to lekka komedia z nieziemską obsadą. Najlepiej, żeby reżyserem był Woody Allen.
- Andrzej Sołtysik, TVN „Multikino”

Moda, gwiazdy filmowe oraz świetna zabawa – obraz środowiska Hollywood widziany oczyma jego młodej przedstawicielki.
- Anjelica Huston

Dowcipne, przenikliwe spojrzenie za kulisy tego chaosu, w jaki zamienia się Hollywood na tydzień przed Oscarami. Jestem zachwycona.
- Jackie Collins

Rzeczywistość bywa dziwniejsza od fikcji, a "Gwiazdy i gwiazdki" błyskotliwie ukazują rzeczywistość Hollywood i jego obsesję na punkcie wizerunku i sław. Amanda Goldberg oraz Ruthanna Hopper, które od dawna obserwują ten świat od środka, posługują się ciętym humorem oraz przenikliwym zmysłem obserwacji, by stworzyć inteligentną, zabawną, a momentami przejmującą satyrę na dzisiejsze Hollywood. Podglądając pięknych i sławnych, widzimy zarazem pustkę i absurdy współczesnego stylu życia.
- Tom Ford, projektant mody

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Autor Amanda Goldberg, Ruthanna Hopper
Wydawca PRÓSZYŃSKI i S-KA
Format 202x142
Rodzaj Literatura piękna
Język polski
Ilość stron 304
Podkategoria Literatura piękna obca
ISBN 9788374696685, 9788374696885, 9788374696685

Opinie

Napisz pierwszą opinię

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie dotyczące tego produktu?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.