Opis

Był rok 1501. Od kilkudziesięciu lat Anglię nękały sprzysiężenia, akty przemocy, morderstwa i zamachy stanu inicjowane przez rywalizujące stronnictwa. Dzięki łutowi szczęścia, sprytowi oraz bezwzględności Henryk VII, pierwszy Tudor na królewskim tronie, stanął u szczytu swych możliwości, mimo że w jego prawo do tronu wielu powątpiewało - widziano w nim bowiem uzurpatora, króla, który na swą władzę nie zasługiwał...
Ale za Henrykiem przemawiało coś bardzo istotnego: ożenek i dzieci. Z tymi ostatnimi mógł wiązać nadzieje na założenie dynastii. Królowa Elżbieta pochodziła z Yorków, Henryk należał do Lancasterów, zatem poprzez ślub połączyli dwa stronnictwa, które od stu lat toczyły krwawą wojnę. Ich najstarszy syn, Artur, już niebawem miał poślubić hiszpańską księżniczkę. W chłodny jesienny dzień szesnastoletnia Katarzyna Aragońska przybyła do Londynu na ceremonię ślubną, która stała się chwilą prawdziwego triumfu w panowaniu Henryka VII.

***

Niewielu historyków zdołało zobrazować osobowość Henryka VII. Thomas Penn poradził sobie z tym znakomicie.
W swojej książce Autor odtwarza dzieje Henryka VII - postaci tyleż tragicznej, co fascynującej - monarchy despotycznego, nieobliczalnego i pełnego chciwości. To jednak nie tylko kolejna biografia monarchy dynastii Tudorów. To doskonały obraz epoki, zadziwiający wnikliwością i analizą, pokazujący świat Anglii Tudorów przed dojściem do władzy Henryka VIII. Sprawne pióro Thomasa Penna doskonale odtwarza dramatyzm życia na dworze królewskim i mroczne dzieje narodzin dynastii Tudorów.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2014
Autor Thomas Penn
Wydawca Astra (Kraków)
Format 244x168
Rodzaj Historia
Język polski
Ilość stron 438
Podkategoria Historia powszechna
ISBN 9788389981745

Producent:Astra (Kraków)

Opinie

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.