Opinie klientów:

Zobacz podobne produkty (kryteria):

Opis

Hiroshima 1945. Tom 10. Ostatni tom epopei z serii pt. Hadashi no Gen (Bosonogi Gen), będącej swoistą autobiografią autora, którego ojciec i rodzeństwo zgineli w piekle Hiroszimy. Po raz pierwszy manga była publikowana pod koniec lat 60. w popularnym tygodniku japońskim "Shukan Shonen Jump", który wówczas wychodził w nakładzie miliona egzemplarzy. Od tego czasu Hadashi no Gen doczekał się wielu reedycji, (był tłumaczony m.in. na angielski, rosyjski i esperanto) a także wydań beletrystycznych, wersji filmowej, teatralnej, a nawet operowej.

W polskim wydaniu postanowiliśmy zachować japoński porządek stron oraz kolejność czytania dymków - od prawej do lewej. Tłumacz, pan Katsuyoshi Watanabe, jest wykładowcą kultury polskiej na uniwersytecie Yamaguchi, uzyskał też doktorat z historii Polski na UW.

Wybuch bomby atomowej jakkolwiek tragiczny jest tylko jednym z elementów opowieści, która tak naprawdę mówi o losach ubogiej japońskiej rodziny w połowie lat 40-tych. Pytany o swoje dzieło, Nakazawa Keiji odpowiada: "Mówi się, że mój Gen to komiks opowiadający o tragedii ofiar bomby atomowej. Tak, zgoda, ale nie tylko. Chciałem także przedstawić wszystkie pokrętne mechanizmy propagandowe, które wywołują w społeczeństwach zapał militarystyczny (...). Chciałem również pokazać idealne stosunki, które panowały w rodzinie Gena w ekstremalnej rzeczywistości tamtego okresu."

Mamy nadzieję, że opowieść o małym bosonogim chłopcu, jednym z wielu, którym wojna kazała przedwcześnie wydorośleć, trafi do serc wielu polskich czytelników.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2011
Autor Keiji Nakazawa
Wydawca Waneko
Format 210x150
Rodzaj Rozrywka, hobby
Język polski
Ilość stron 258
Podkategoria Komiks dla dorosłych
ISBN 9788361023043

Producent:Waneko

Produkty komplementarne

Opinie

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.