Opinie klientów:

Oferta: DVDmax
Zobacz podobne produkty (kryteria):

Opis

Ta przełomowa seria prezentuje wyjątkowe spojrzenie na znaczenie futbolu w dzisiejszym świecie i może służyć jako pełnowartościowy przewodnik po tej pięknej grze.

AFRYKA

W tym odcinku przyjrzymy się ogromnemu potencjałowi krajów Czarnego Lądu, i stale wymykającym im się z rąk sukcesom na poziomie międzynarodowym. Poznamy dzieje spektakularnych narodzin i upadku drużyny reprezentacji Zairu opowiedzianą przez jej graczy, a także historię pamiętnej kampanii Kamerunu w 1990, w wyniku której pewien 38-latek został najjaśniejszą gwiazdą afrykańskiej piłki. Wysłuchamy także wywiadów z Rogerem Milla, Abedim Pele, Thomasem N'kono, Neilem Toveyem, Pierrem Kalala i Issą Hayatou.

SPORT DLA KAŻDEGO

Z dala od stadionów, piłkarzy i kibiców. Odcinek ten śledzi walkę o ducha futbolu, nabierającego coraz bardziej globalnego charakteru. Poznamy też historię FIFA oraz innych organizacji i ich wpływ na finansowy i kulturalny rozwój piłki nożnej. FIFA z niewielkiej organizacji stała się potentatem, obracającym miliardami dolarów. Zbadamy, skąd biorą się te sumy i na co są wydawane. Przyjrzymy się też Niemcom jako przyszłemu gospodarzowi Mistrzostw Świata 2006. Film zawiera także wywiady z Jočo Havelangem, Lennartem Johanssonem, Pelé, Jackiem Warnerem i Chrlesem Dempseyem.

Specyfikacje

Dodatkowe informacje

Język Dolby Digital 5.1 angielski
Kategoria Dokumentalne

Stopka wydawnicza (impressum)

Format płyty DVD
Rok / data wydania 2006
Czas trwania 146

Producent:GM Distribution

Opinie

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.