Opis

Piękne plaże nad Morzem Śródziemnym, wody Morza Czerwonego, tętniące życiem porty, miasto trzech wielkich religii – Jerozolima, pustynia Negew...

Kiedy nosi po świecie, niezbędny jest przewodnik. Na beztroskie wakacje, również z biurem podróży, najlepiej wybrać mały, lekki, kolorowy przewodnik z nowej serii Pascala „Last Minute”. Mieści się w kieszeni lub torebce i nie przeszkadza ani w zwiedzaniu, ani w kawiarni, ani na plaży.

Można go szczególnie docenić, poszukując konkretnych wiadomości lub wytyczając marszrutę zwiedzania. Zawiera kolorowe mapki, fotografie i podstawowe informacje dobrane w takiej ilości, by wiedzieć, gdzie się jest i co warto zobaczyć.

Opisuje zwięźle najciekawsze turystycznie miejsca, wyróżniając szczególne atrakcje na zdjęciach, w ramkach, za pomocą systemu gwiazdek. Zawiera skondensowane informacje: gdzie przenocować i zjeść, gdzie się bawić, dokąd udać się na zakupy. Żadnego gadulstwa. Same konkrety.

Kiedy nosi po świecie... Izrael

Plan minimum: Jerozolima – zabytki trzech religii – Via Dolorosa, Wzgórze Świątynne, Ściana Płaczu - Bazylika Narodzenia Pańskiego w Betlejem - Nazaret – ścieżki, którymi stąpał Jezus - kąpiel w Morzu Martwym, w którym nie da się utonąć.

Atrakcje specjalne: nurkowanie w Morzu Czerwonym - niesamowite podziemne miasto krzyżowców - wycieczka na pustynię Negew – samochodem terenowym lub na wielbłądzie.

Skojarzenia: miejsce spotkania trzech wielkich religii - kibuce - miejsca znane z Biblii - spektakularna rafa koralowa.

Coś na ząb: szałamra – pieczone mięso jagnięce lub drobiowe - czulent – pożywne danie z fasolą, kaszą i mięsem - konafa – słodkie ciasto z miodem, orzechami i migdałami.

Atrakcje dla dzieci: Obserwowanie delfinów i atrakcje niezwykłego Podwodnego Obserwatorium w Ejlacie.

Leniwe chwile: wypoczynek nad Morzem Śródziemnym - na najpiękniejszych plażach Izraela – między Akką i Aszkelonem - wieczór w tętniącym życiem porcie w Jafie.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2010
Autor Sue Bryant
Wydawca Pascal
Format 180x130
Rodzaj Podróże
Język polski
Ilość stron 128
Podkategoria Przewodniki
ISBN 9788375137354

Producent: Pascal

Opinie


Napisz pierwszą recenzję

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi

Masz pytania o produkt?

My albo inni klienci udzielą odpowiedzi.

image