Opinie klientów:

Oferta: DVDmax
Zobacz podobne produkty (kryteria):

Opis

Debiutancki, trzy-płytowy album młodej klawesynistki Małgorzaty Sarbak, to pierwsze w Polsce kompletne wydanie Partit klawesynowych J. S. Bacha.

Zarejestrowane zostały w niewielkim kościółku w podwarszawskich Urlach. Wyjątkowa akustyka tego miejsca pozwoliła na uzyskanie nagrania przejrzystego, bogatego w niuanse i detale, jednakże z wyczuwalnym dystansem zapewniającym komfort słuchania.

Partity, będące poważnym wyzwaniem dla każdego klawesynisty, to muzyczny traktat podsumowujący osiągnięcia Bacha w dziedzinie formy suitowej. Niezwykle wymagające, różnorodne i nade wszystko nowatorskie, zostały wydane przez samego kompozytora i oznaczone jako Opus 1 - pierwsze wydane dzieło. Ich ukazanie się w 1731 roku, jako pierwsza część cyklu Clavir Übung, wywołało sensację w świecie muzycznym. Nikolaus Forkel (pierwszy biograf Bacha), opisywał je następująco: "Nigdy dotąd nie widziano i nie słyszano tak znakomitych kompozycji klawesynowch. I każdy, kto nauczył się dobrze kilku takich utworów, mógł z ich pomocą zrobić w świecie karierę?.

Debiutancki, trzy-płytowy album młodej klawesynistki Małgorzaty Sarbak, to pierwsze w Polsce kompletne wydanie Partit klawesynowych J. S. Bacha. Zarejestrowane zostały w niewielkim kościółku w podwarszawskich Urlach. Wyjątkowa akustyka tego miejsca pozwoliła na uzyskanie nagrania przejrzystego, bogatego w niuanse i detale, jednakże z wyczuwalnym dystansem zapewniającym komfort słuchania. Partity, będące poważnym wyzwaniem dla każdego klawesynisty, to muzyczny traktat podsumowujący osiągnięcia Bacha w dziedzinie formy suitowej. Niezwykle wymagające, różnorodne i nade wszystko nowatorskie, zostały wydane przez samego kompozytora i oznaczone jako Opus 1 - pierwsze wydane dzieło. Ich ukazanie się w 1731 roku, jako pierwsza część cyklu Clavir Übung, wywołało sensację w świecie muzycznym. Nikolaus Forkel (pierwszy biograf Bacha), opisywał je następująco: "Nigdy dotąd nie widziano i nie słyszano tak znakomitych kompozycji klawesynowch. I każdy, kto nauczył się dobrze kilku takich utworów, mógł z ich pomocą zrobić w świecie karierę?. Wydawcą albumu jest warszawska wytwórnia Lado ABC, a partnerem Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA).

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Kategoria Klasyka
Płeć Klasyka

Charakterystyka

Gatunek muzyczny Klasyka
Konfiguracja (ilość w opakowaniu) [3xCD]
Typ nośnika CD
Kompozytor Jan Sebastian Bach Bach Jan Sebastian
Artysta Małgorzata Sarbak Sarbak Małgorzata
Tytuł Jan Sebastian Bach: Małgorzata Sarbak: Partity Klawesynowe

Producent:NInA

Opinie

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.