Opinie klientów:

Zobacz podobne produkty (kryteria):

Opis

Książka ćwiczeń zawiera ćwiczenia utrwalające materiał leksykalny i gramatyczny, podporządkowane rozdziałom w podręczniku oraz dodatkowe rozdziały powtórzeniowe. Znajdują się w nich zadania sprawdzające kompetencję komunikacyjną uczniów i testy do samooceny Teste dich selbst! Możliwość praktycznego zastosowania zdobytych umiejętności językowych w formie zabawy dają uczniom Rollenspiele.
Dobór materiału leksykalno-gramatycznego podporządkowano głównemu celowi kursu, którym jest przygotowanie uczniów do komunikacji w języku niemieckim. Zakres tematyczny obejmuje więc treści dostosowane do wieku i zainteresowań gimnazjalistów, dotyczące codziennego życia. Poprzez postacie bohaterów podręcznika- Niemców, Austriaków i Szwajcarów- uczniowie poznają obyczaje i kulturę krajów niemieckojęzycznych (D-A-CH). Ma to znaczenie nie tylko dla poszerzenia wiedzy i ćwiczenia odpowiednich nawyków językowych, ale także dla rozwijania ciekawości, otwartości i tolerancji.
Koncepcja DACHfenser oparta jest na autonomi ucznia- prezentuje rozmaite techniki uczenia się, zachęca do samooceny, do samodzielnego poszukiwania prawidłowości językowych i formułowania reguł. Różnorodność formy pracy (praca indywidualna, w parach, zespołowa) i typów zadań pozwala na uwzględnianie w procesie nauczania indywidualnych uzdolnień i cech charakteru uczniów.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Podkategoria Klasa 2 gimnazjum
Typ gimnazjum
Kategoria Język niemiecki

Opinie

Napisz pierwszą opinię

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie dotyczące tego produktu?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.