Opis

Numer ewidencyjny w wykazie MEN: 344/2/2011

Cykl składa się z trzech części i jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych rozpoczynającyh naukę języka od podstaw (poziom IV.0). Jest przeznaczony do realizacji w wymiarze dwóch godzin w tygodniu (60 godzin w roku) i zgodnie z podstawą programową prowadzi do poziomu B1.

Podręcznik w sposób przejrzysty ujmuje materiał ortograficzny, gramatyczny (kolorowe tabele gramatyczne) i leksykalny, proponuje urozmaicone zadania, w których uczeń zdobywa umiejętność wyszukiwania, selekcjonowania i krytycznej analizy informacji, poznaje słownictwo użyteczne w codziennych sytuacjach, uczy się pracować samodzielnie oraz w zespole. Tematyka obejmuje zarówno zagadnienia gramatyczne, jak i realioznawcze i kulturoznawcze. Ćwiczenia w podręczniku utrwalają bieżący materiał oraz struktury leksykalno-gramatyczne poznane przez uczniów. Są wśród nich zadania przeznaczone do samodzielnej pracy w domu. Oprócz zasadniczego materiału dydaktycznego w postaci tekstów, zadań i ćwiczeń kształtujących wymagane umiejętności językowe, podręcznik zawiera materiał do samokontroli – !

Naukę języka ułatwiają zamieszczone w podręczniku teksty do samodzielnej lektury, słownik rosyjsko-polski i ćwiczenia do materiałów audio.

Na płycie CD dołączonej do podręcznika znajdują się nagrania umożliwiające kształcenie umiejętności rozumienia ze słuchu oraz poprawnej wymowy. Prezentowane dialogi odpowiadają realnym sytuacjom komunikacyjnym i zostały zrealizowane przez rodzimych użytkowników języka rosyjskiego.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Podkategoria Klasa 2 technikum, Klasa 2 liceum
Typ Szkoła ponadgimnazjalna - technikum, Szkoła ponadgimnazjalna - liceum
Kategoria Języki obce inne

Producent:WSiP

Opinie

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.