Opinie klientów:

Oferta: Matras Księgarnie

Zobacz podobne produkty (kryteria):

Opis

Nauka to nie zbiór faktów, lecz sposób myślenia. Błyskotliwe i przystępne wprowadzenie w fascynujący świat nauk przyrodniczych.Dziennikarka Natalie Angier, autorka znakomitych książek popularnonaukowych, tym razem zadaje naukowcom najbardziej podstawowe pytania: Czym jest nauka? Na czym polega myślenie naukowe? Co to jest prawdopodobieństwo? Dlaczego statystyki często wprowadzają w błąd? Jak naukowcy mierzą świat? Co mówią nam podstawowe prawa fizyki? Dlaczego tak ważna jest dla biologii teoria ewolucji? Czy astronomia odpowie nam na pytanie o początek Wszechświata?

Kanon odsłania przed nami fascynujące fundamenty fizyki, chemii, biologii, geologii i astronomii, przedstawia najważniejsze odkrycia i idee tych dziedzin nauki. Dzięki żywej narracji, zabawnym anegdotom i niebanalnym przykładom to książka dla każdego, kogo interesuje naukowe badanie świata przyrody.

Natalie Angier (ur. 1958)

Zaczynała karierę dziennikarską od czasopisma popularnonaukowego ?Discover?, gdzie wyspecjalizowała się w tematyce biologicznej. Później publikowała w wielu czasopismach, m. in. ?Time?, ?Washington Monthly?, ?Reader?s Digest?. Od 1990 r. pracuje w ?New York Times?. W 1991 r. otrzymała nagrodę Pulitzera za artykuły popularnonaukowe publikowane w tej gazecie. Jest laureatką także wielu innych nagród, m.in. nagrody American Association for the Advancement of Science-Westinghouse. Wydała m.in.: Kobieta. Geografia intymna, Prószyński i S-ka 2004, Opętani nauką. Na tropie zagadki nowotworów, Prószyński i S-ka 2007.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2008
Autor Natalie Angier
Wydawca PRÓSZYŃSKI i S-KA
Format 200x140
Rodzaj Literatura popularnonaukowa
Język polski
Ilość stron 296
Podkategoria Literatura popularnonaukowa
ISBN 9788374698955
Kolekcja Na Ścieżkach Nauki

Opinie

Napisz pierwszą opinię

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie dotyczące tego produktu?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.