Opinie klientów:

Oferta: DVDmax

Opis

"Czas podzielił muzykę na style, ale najważniejszą wartością jest jej moc, przekaz i jakość. W imię tej idei wybraliśmy się w fascynującą podróż przez różne brzmienia, od czasów starożytnych, przez średniowiecze, po współczesność. Podróż, w której wokół tematów najwybitniejszych kompozytorów, budujemy nowe, zaskakujące aranżacje. Eksperymentujemy, chcąc ukazać brzmienia muzyki klasycznej w niekonwencjonalnym zestawieniu z muzyką elektroniczną, która w XX i XXI wieku wpisała się zarówno w najbardziej awangardowe kierunki sztuki, jak i w nurt muzyki popularnej. Improwizujemy w oparciu o tematy pochodzące z oryginalnych kompozycji z użyciem zaawansowanych technologicznie instrumentów i procesorów efektowych. Album stworzony w ten sposób jest naszą osobistą wypowiedzią na fortepian i elektronikę, będącą rezultatem połączenia rożnych, pozornie kontrastujących ze sobą gatunków muzycznych. Zestawienie tych stylów nie jest jedynie formą ciekawego eksperymentu artystycznego. Naszym celem jest także przybliżenie odmiennych światów brzmieniowych odbiorcom reprezentującym różne środowiska. W swoich inspiracjach odwołujemy się do szeroko pojętej muzyki klasycznej, ambientowej i transowej".
Katarzyna Borek & Vojto Monteur

Tempus Fantasy
Prestiż i piękno muzyki klasycznej w połączeniu z nowoczesnością muzyki elektronicznej to ekscytująca mieszanka artystyczna!Katarzyna Borek i Wojciech Orszewski zapewniają nam niespotykaną dawkę muzycznych doznań.

"Tempus Fantasy" to unikatowy, multidyscyplinarny projekt artystyczny, w którym muzyka mówi do nas w sposób świeży i bezpośredni. Dwoje wybitnych, polskich artystów - pianistka klasyczna i przedstawiciel sceny elektronicznej budzą wrażliwość w projekcie, który odważnie łamie stereotypy!

Słuchaj uważnie? świat właśnie się zmienił!

Tempus Fantasy: Fuzja klasyki fortepianowej i nowoczesnej elektroniki.
"Reprezentujemy odmienne gatunki muzyki i sztuki wizualnej. Każdy z nas zdobył duże doświadczenie na scenie polskiej i międzynarodowej, występując przed bardzo różnorodną publicznością, włączając najbardziej prestiżowe sale koncertowe i wydarzenia muzyczne w Europie i Azji. Postanowiliśmy to wykorzystać, aby połączyć kontrastujące gatunki: muzykę klasyczną z nowoczesną elektroniką i projekcją video art." - mówi Katarzyna Borek, a Wojtek Orszewski dodaje - "Nasz projekt to wyraz wiary w to, że muzyka nie zna granic i może połączyć ludzi pochodzących z różnych środowisk".

Katarzyna Borek i Wojciech Orszewski podjęli współpracę artystyczną we wrześniu 2012 roku. Ich twórczość została bardzo szybko doceniona. Jedna z czołowych reżyserek teatru współczesnego - Agnieszka Olsten - zaproponowała im współpracę. Planowana płyta autorska duetu, zatytułowana "Tempus Fantasy" zostanie wydana 3. czerwca 2014 roku w prestiżowej wytwórni Warner Music Poland.

Artyści w swoich inspiracjach odwołują się do szeroko pojętej muzyki klasycznej, ambientowej i transowej. Eksperymentują, starając się przedstawić nowe brzmienia muzyki klasycznej poprzez niekonwencjonalne zestawienie jej w aranżacji z muzyką elektroniczną, która w dobie XX i XXI wieku wpisała się zarówno w najbardziej awangardowe kierunki sztuki, jak i w nurt kultury masowej. Duet zabiera nas w fascynującą podróż, w której wokół tematów klasycznych kompozytorów, budują zupełnie nową, zaskakującą w swoim wymiarze aranżację. Dzieła wykonywane są w wersji oryginalnej, a następnie przetwarzane na zasadzie improwizacji z elektroniką komputerową, lub innymi instrumentami, które w czasie rzeczywistym wpływają na brzmienie fortepianu, dzięki użyciu zaawansowanych technologicznie procesorów efektowych. Różnorodność gatunków muzyki elektronicznej pozwala przewidzieć, że album tworzony w ten sposób będzie przedstawiać odrębną opowieść, intrygujące interpretacje oryginalnych kompozycji. Nad projektem pracują z artystą multimedialnym - Karolem Rakowskim, który przygotowuje spektakularne instalacje video.

Katarzyna Borek - jedna z najwybitniejszych polskich pianistek młodego pokolenia. Studiowała w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Hochschule fur Musik, Theater Und Medien w Hannoverze oraz Royal Conservatory of Music w Brukseli, gdzie prowadzi aktywną działalność koncertową. Laureatka wielu międzynarodowych konkursów muzycznych w kraju i za granicą, m.in.: Międzynarodowego Konkursu im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy, "Young New Talents" w Belgii, Międzynarodowego Konkursu im. F. Chopina w Moskwie, Szafarni i Getyndze, finalistka Międzynarodowego Konkursu im. F. Busoniego w Bolzano. Koncertowała w Polsce, Niemczech, Holandii, Belgii (m.in. w gmachu Parlamentu Europejskiego w Brukseli), Francji, Luksemburgu, we Włoszech, Chorwacji, Rosji, Ukrainie, Rumunii, Chinach, Singapurze, Malezji, Wietnamie, Peru i na Kubie.

Była uczestniczką wielu festiwali muzycznych, z których warto wymienić Międzynarodowy Festiwal Paderewski in Memoriam w Warszawie, Międzynarodowy Festiwal im. F. Busoniego w Bolzano, Festiwal Eurofonii w Bukareszcie, Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku, Festiwal "Chopin Opera Omnia" w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku oraz Festiwal "Chopin Open" w Operze Narodowej w Warszawie. Dała koncerty dla uświetnienia wielu prestiżowych wydarzeń, takich jak Międzynarodowy Szczyt Państw Unii Europejskiej, Ameryki Łacińskiej i Karaibów w Limie (Peru, 2008) oraz Światowa Wystawa Expo w Szanghaju (2010). Wystąpiła w najbardziej prestiżowych salach Azji: Shanghai Oriental Art Center, Hangzhou Grand Theatre, Dalian Grand Theatre, Changing Art. Center, Peking University Centennial Hall, Forbidden City Concert Hall w Pekinie oraz Symphony Stage of the Botanic Gardens i Muzeum Narodowym w Singapurze. W roku 2010 otrzymała nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Młoda Polska". Jej występy zostały utrwalone przez Rozgłośnię Polskiego Radia Gdańśk, II Program Polskiego Radia, Brytyjską Korporację Nadawczą BBC, TVP Gdańsk, TVP Polonia.

Wojciech Orszewski (Vojto Monteur)
Muzyką interesuje się od najmłodszych lat. Już w wieku szkolnym współtworzył zespoły, które brały udział w licznych przeglądach muzyki rozrywkowej i festiwalach. Jest absolwentem Wrocławskiej szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Uczestniczył w wielu warsztatach muzycznych gdzie uczył się gry pod okiem wybitnych gitarzystów (Artur Lesicki, Martin Schaberl).

Przez osiem lat współtworzył zespół Miloopa z którym z powodzeniem wystąpił na wielu scenach Polski i Europy. Grupa ta miała duży wkład w rozwój nowej fali muzyki klubowej, elektronicznej i promowała polską scenę muzyki elektronicznej za granicą m.in we Francji, Wielkiej Brytanii, Luksemburgu, Niemczech, Austrii, Holandii, Szwecji, Czechach, Słowacji, Litwie, na Węgrzech oraz na największych festiwalach: Sziget Festival, United Islands, Be2gether Festival, Fete De La Musique Luxembourg, United Islands of Prague, Creamfields, JDM Festival, Open'er, Summer of Music, Szene Festival, Green Valley, Jazz Festival Sztokholm.

Zespołowi udało się nawiązać współpracę z czołowymi twórcami muzyki elektronicznej z innych krajów m.in Mc Blu Rum 13 (oneself, dj vadim). Odbyli wspólne trasy koncertowe z Jojo Mayer's Nerve (USA), Beanfield (DE), Micatone (DE), Dj First Rate (UK), Forss vs Borg (Sonar Kollektiv).

Obecnie, na stałe współpracuje z zespołami: Natalia Lubrano, Joao, Lov, Digit All Love, 3birds up!. Jest także kompozytorem muzyki filmowej i teatralnej: "Śpij Dobrze" (2004r.), "Rybcia", "Fałszywy Świt" (2006r.), spektakl "Szepty" (2008r.) MIKI MISTER DJ (teatr miejski w Gdyni 2012). Jako producent sprawował opiekę artystyczna trzech płyt : Bartosz Porczyk - Sprawca (2010), Joao - Rocks (2011), Natalia Lubrano - Respect (2012); Wybrana dyskografia : Miloopa - "Nutrition facts" (2005r.), LU - "Night Moves" (2006r.gościnny udział) Digit All Love - "Digit All Love" (2007r.), Miloopa - "Unicode" (2008r.), Digit All Love - V (2010), Bartosz Porczyk - SPrawca (2010), Joao - Rocks (2011), Natalia Lubrano - Respect (2012).

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Kategoria Klasyka
Płeć Klasyka

Charakterystyka

Gatunek muzyczny Klasyka
Konfiguracja (ilość w opakowaniu) [1xCD]
Typ nośnika CD
Artysta Katarzyna Borek & Wojciech 'VOJTO Monteur' Orszewski
Tytuł Tempus Fantasy

Producent:Warner Music

Opinie

Napisz pierwszą opinię

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie dotyczące tego produktu?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.