Opinie klientów:

Zobacz podobne produkty (kryteria):

Opis

Kolejna edycja tej znanej w środowisku budowlanym książki, obecnej na rynku wydawniczym od ponad 25 lat. Nowe, czwarte wydanie, zostało znacznie poszerzone i uzupełnione. W sposób pełny ujęto zalecenia zawarte w Eurokodzie 2 i normach związanych. Normy "europejskie" (PN-EN, PN-ISO, PN-EN-ISO) potraktowano jako podstawowe, nie rezygnując z przedstawienia w pełni zaleceń dotychczasowych Norm Polskich (PN). Tekst zilustrowano wieloma rysunkami i zdjęciami ułatwiającymi przyswojenie fizycznego kształtu omawianych elementów i ich szczegółów – pokazującymi je w rzeczywistości.

Pierwsze trzy tomy obejmują obliczanie i konstruowanie najczęściej stosowanych elementów i konstrukcji żelbetowych, zarówno monolitycznych, jak i prefabrykowanych. Przedstawiono tu również praktyczne zasady prawidłowego stosowania wspomagania projektowania obliczeniami komputerowymi.

W trzecim tomie podręcznika autor omówił zasady obliczania i konstruowania słupów, ścian, fundamentów i ścian oporowych. Wiele uwagi poświęcono projektowaniu i konstruowaniu szczegółów konstrukcji żelbetowych takich jak: załamania, naroża i skrzyżowania prętów, krótkie wsporniki i wsporniki belkowe, a także otwory w belkach i przeguby. Nowy duży rozdział zawiera zagadnienia projektowania, konstruowania i napraw posadzek przemysłowych.

Znakomity podręcznik dla studentów zarówno studiów inżynierskich, jak i magisterskich, a także niezastąpione źródło informacji i praktycznych wskazówek dla szerokiego grona inżynierów.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2012
Autor Włodzimierz Starosolski
Wydawca Wydawnictwo Naukowe PWN
Format 237x167
Rodzaj Podręczniki
Język polski
Ilość stron 672
Podkategoria Szkoła wyższa
ISBN 9788301168162
Kategoria Podręczniki akademickie

Opinie

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.