Opis

"Kontrakt" to historia płatnego mordercy imieniem Victor, a tytułowe słowo oznacza kontrakt, jaki każdorazowo zawiera on na wykonanie zadania. Jest on mistrzem w swoim fachu, pracuje sam, nie ma rodziny, przyjaciół, nikogo, bo w jego zawodzie takie więzy tylko stwarzają niepotrzebne komplikacje. Dotychczas Victor (pochodzący z jednego z krajów w Europie Wschodniej) nie miał żadnego bossa, nikomu nie podlegał, dostawał od kogoś zlecenie, wykonywał je i już. Tak było, aż do czasu, gdy zgłosiła się do niego CIA. Od tej pory podlega Agencji i więcej z nikim nie wolno mu się wiązać, tylko jej zlecenia ma prawo wykonywać.
CIA zleca zabicie handlarza bronią. Jednym z pośredników w handlu bronią jest Arab, który chętnie przyjmuje zapłatę w diamentach. CIA po złapaniu go przewozi na przesłuchania do innego kraju, gdyż woli dokonać tego na obcym terytorium, nie w Stanach Zjednoczonych. Tym krajem jest Polska. Samolot ląduje na Okęciu i ubranego w pomarańczowy kombinezon (kolor przeznaczony wyłącznie dla terrorystów) Araba przewożą w jakieś niezidentyfikowane miejsce i tam dokonują przesłuchań, wydobywając zeznania drogą różnych tortur.
Victorowi także przytrafiają się różne nieprzewidziane sytuacje, bardzo niebezpieczne, jednak ze wszystkich wychodzi cało. Także z ostatniej, w Izraelu, gdzie ma do czynienia z Mosadem. Nawiasem mówiąc wszystkie osoby, na zabicie których Victor zawiera kontrakt, są w jakiś sposób ze sobą powiązane: politycy, handlarze bronią, handlarze diamentami.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2011
Autor Tom Hinshelwood
Wydawca Wołoszański
Format 200x130
Rodzaj Literatura piękna
Język polski
Ilość stron 510
Podkategoria Literatura sensacyjna, kryminał, horror
ISBN 9788362770076

Producent:Wołoszański

Opinie

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.