Opis

W dobie kryzysu finansowego i częściowo gospodarczego wytyczenie granic między "prywatnym" i "publicznym" jest niezwykle ważne. Sama nadmierna prywatyzacja narzędzi finansowych i wymknięcie się tej sfery spod kontroli publicznej okazały się niebezpieczne dla wielu układów społecznych i politycznych (...).
Artykuły można podzielić według kilku wątków dominujących. Pierwszy to badanie historycznego uwikłania współczesnych problemów. Wątek drugi ma charakter filozoficzno-doktrynalny. W tej samej grupie pojawiły się również prace podejmujące konkretne zadania badawcze dotyczące jednego typu instytucji wykonujących zadania publiczne badania w nich przeprowadzone mają węższy nieco charakter.

Wszyscy autorzy wydają się całkowicie świadomi problemu filozoficznych założeń, które trzeba poczynić, aby ufundować w badaniach tzw. sferę publiczną i prywatną, ale starają się chronić przed nadmiernych zaangażowaniem filozoficznym. Rodzi to skutek w postaci konceptualizacji relacji publiczne-prywatne w poszczególnych pracach. Podobnym zjawiskiem jest zróżnicowanie wśród autorów poglądów na określenie zadań czy funkcji publicznych. (...) Ponadto w poszczególnych pracach można zauważyć odmienne postulaty co do zakresu działań państwa - od krytycznych wobec współczesnego państwa po krytyczne wobec uchylania się przez państwo od realizacji zadań publicznych.
Z recenzji prof. Marka Zirk-Sadowskiego.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2012
Autor praca zbiorowa
Wydawca Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego
Format 234x165
Rodzaj Prawo, administracja
Język polski
Ilość stron 276
Podkategoria Prawo ogólne
ISBN ISSN 20801084

Produkty komplementarne

Opinie

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.