Opinie klientów:

Oferta: DVDmax
Zobacz podobne produkty (kryteria):

Opis

"Droga do prawdy" to film poświęcony Lechowi Wałęsie złożony z materiałów pochodzących z Polskich Kronik Filmowych, fragmentów filmów dokumentalnych pochodzących z lat 80. oraz wcześniej niepublikowanych materiałów, które z różnych powodów nigdy nie były pokazywane szerszej publiczności. Materiały audiowizualne opisują m.in. wydarzenia wokół podpisania Porozumień Sierpniowych oraz rejestrację "Solidarności", inaugurację Okrągłego Stołu (tu znajdują się zdjęcia raczej z kuluarów obrad), wizytę George’a Busha w Polsce, prywatne życie Państwa Wałęsów.

Najcenniejsze naszym zdaniem materiały, których nigdy nie widziała szersza publiczność, to sceny pokazujące powrót Lecha Wałęsy z internowania w 1982 r. oraz wywiad, jakiego udzielił polskim dziennikarzom po otrzymaniu wiadomości o przyznaniu Pokojowej Nagrody Nobla.

W czasie kiedy wokół postaci Lecha Wałęsy toczy się dyskusja, dajemy Państwu okazję do prześledzenia burzliwej drogi prezydenta i laureata Pokojowej Nagrody Nobla za pomocą materiałów ze zbiorów WFDiF.

Na płycie znajdują się fragmenty Polskich Kronik Filmowych, filmów dokumentalnych ("Robotnicy 80", reż. A. Zajączkowski i A. Chodakowski, "Narodziny Solidarności", reż. B. Kosiński) oraz materiały archiwalne.

Specyfikacje

Dodatkowe informacje

Kraj pochodzenia Polska
Język Dolby Digital 2.0 polski
Kategoria Dokumentalne

Stopka wydawnicza (impressum)

Rodzaj nośnika DVD
Czas trwania 50

Producent:Grube Ryby

Opinie

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.