Opis

Major to patriotic fiction najwyższej próby. Wywraca do góry nogami wojenne losy Rzeczypospolitej i daje nadzieję na historyczną vendettę na sowietach.
Tymon Smektała, CDAction
Gdyby Tom Clancy pisał książki o okupowanej Warszawie, maiłby w Marcinie Ciszewskim godnego rywala. Major łączy najlepsze powieści wojennej i thrillera szpiegowskiego. Akcja rozwija się dynamicznie, intryga gęstnieje z każdą chwilą. Do samego końca nie wiemy, kto będzie górą w starciu - hitlerowcy, sowieci czy Polacy. To sprawia, że od powieści trudno się oderwać.
Paweł Jasiński
Sierpień 2007 roku. Pierwszy Samodzielny Batalion Rozpoznawczy wyrusza na wojnę do Afganistanu.
W wyniku diabolicznego spisku trafia jednak na pola bitew Wojny Obronnej w roku 1939...
Kwiecień 1943 roku. Uwięzieni w czasie żołnierze bataliony kontynuują walkę z okupantem i chronią pozostałości sprzętu przed niemieckim i sowieckimi agentami. Generał Rowecki, wpierany przez porucznika Wojtyńskiego, rozpoczyna negocjacje z Amerykanami, starając się pozyskać ich wsparcie w zamian za technologię z przyszłości.
Jednocześnie do Warszawy przybywa SS-Brigadefuhrer Juegen Stroop z powierzoną mu osobiście przez Heinricha Himmlera misją ostatecznej likwidacji getta warszawskiego...
Ależ drogi Stroop. Generał drgął. Tylko dwie osoby na świecie zwracały się do niego w ten sposób. Przybysz z pewnością nie był żadną z nich. Rozumiem więcej, niż się panu wydaje. Umiem mianowicie przepowiadać przyszłość. Mężczyzna ponownie się uśmiechnął, ale oczy pozostały zimne. Wzrok generała przyzwyczaił się już nieco do panujących w pokoju ciemności, więc zaczął lepiej dostrzegać szczegóły. Oczy tego człowieka były oczami zabójcy...
fragment

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2010
Autor Marcin Ciszewski
Wydawca Ender Warbook
Format 208x144
Rodzaj Literatura piękna
Język polski
Ilość stron 320
Podkategoria Fantastyka
ISBN 9788393006601

Producent:Ender Warbook

Produkty komplementarne

Opinie

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.