Opis

Wszystkie regiony Maroka
118 miejsc wartych odwiedzenia ułożonych w 10 tras zwiedzania. Od olbrzymiego meczetu Hassana II w Casablance, przez niebieskie dzielnice w Chefchaoune, po baśniowe zamczyska na "drodze tysiąca kazb". Wirtuozeria mozaik, subtelność stiuków, maestria rzeźbień w drewnie cedrowym. Fascynujący świat Berberów: Święto Wiśni w Sefrou, "targi małżeńskie" w Imilchil, festiwal mistycznej muzyki gnaoua w Essauirze.

Cesarskie miasta
Rozległe garbarnie skór w średniowiecznym Fezie, dostojne mauzoleum Mohammeda V w stołecznym Rabacie, pełen bardów i magików place Jemaa el Fna w "czerwonym" Marrakeszu, filmowa Rick's Cafe w kosmopolitycznej Casablance, monumentalna brama Mansour w warowni Meknes.

Tajemniczy świat arabskich medyn
Miasta w mieście plątanina wąskich zaułków, w której aby trafić do celu, należy się zgubić. Targi pachnące przyprawami, stoiska pobłyskujące od oryginalnej biżuterii, sklepiki po brzegi wypchane barwnymi skórzanymi kapciami. Piramidy ale z owoców, sproszkowane zioła ale nie do kuchni, lecz do odpędzenia złych mocy.

Największe atrakcje przyrodnicze
Monumentalny Atlas Wysoki wraz z królewskim Tubkalem, ponadstumetrowe wodospady Ouzoud, imponujący wąwóz Todra, miejscami tak wąski, że na jego dno nie dochodzi słońce. Piaski na wybrzeżu i w interiorze: dzikie plaże, w tym niebanalna Legzira ze skalnymi łukami, a w głębi kraju erg Chebbi.

Bogate informacje praktyczne
Wskazówki dotyczące organizacji podróży, sugestie odnośnie do transportu i noclegów, godziny otwarcia muzeów, ceny. Szczegółowo opisane propozycje tras pieszych i samochodowych. Różnice kulturowe.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2013
Autor Grażyna Hanaf
Wydawca ExpressMap
Format 220x120
Rodzaj Podróże
Język polski
Ilość stron 348
Podkategoria Przewodniki
ISBN 9788375464948
Kolekcja Explore! guide

Producent:ExpressMap

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą opinię

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie dotyczące tego produktu?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.