Opinie klientów:

Zobacz podobne produkty (kryteria):

Opis

„Matematyka PLUS” to ćwiczenia dla uczniów, którzy chcieliby swobodnie poruszać się w fascynującym świecie liczb, bawić się w rozwiązywanie i konstruowanie zadań i łamigłówek oraz rozwijać posiadane umiejętności i nabywać nowe. Ważne: „Matematyka PLUS” to pierwsza z cyklu publikacji mających na celu rozwijanie zainteresowań.

Zadania rozwijają wyobraźnię i kształtują myślenie matematyczne, poprawiają sprawność liczenia i ćwiczą wytrwałość w poszukiwaniu dróg dochodzenia do rozwiązania problemu. Bo przecież matematyka jest wszędzie – w szkole, w sklepie i w urzędzie. Umiejętność logicznego, matematycznego myślenia pomaga lepiej uzasadniać własne zdanie i pokonywać nieprzewidziane trudności, a także wspiera twórczy rozwój w innych dziedzinach.

Kto by nie chciał zostać mistrzem matematyki!
Swobodnie poruszać się w fascynującym świecie liczb, z łatwością rozwiązywać najtrudniejsze zadania! A przecież to możliwe. „Matematyka PLUS” zachęca wszystkich do swobodnej zabawy z matematyką. Wybierajcie zadania, które was zaciekawią, pomagajcie sobie kasztanami, guzikami i patyczkami, róbcie szkice i rysunki, szukajcie niezwykłych rozwiązań. Śmiało!

Podział na działy ułatwia działanie.
W klasie pierwszej „Matematyka PLUS” składa się z pięciu działów: pojęcie liczby naturalnej, orientacja w przestrzeni, działania na liczbach, geometria, matematyka w życiu codziennym. Na końcu publikacji znajdują się pomocne wskazówki dla nauczyciela lub rodzica.

Kto powiedział, że zadania trzeba rozwiązywać po kolei?
Nikt! Dlatego zadania w tym zeszycie możecie rozwiązywać w takiej kolejności, w jakiej wam się podoba. A jeśli jakieś zadanie wymaga więcej namysłu, to zostawcie je i wróćcie do niego za godzinę… albo za kilka dni. Czasami najlepsze pomysły i rozwiązania przychodzą do głowy, kiedy człowiek się ich najmniej spodziewa!

Aby rozumieć matematykę, nie trzeba mieć głowy jak komputer!
Wystarczy być ciekawym świata, pracować nad umiejętnością logicznego myślenia i zdobywać doświadczenie w tworzeniu strategii. „Matematyka PLUS” świetnie w tym pomagają. Taka gimnastyka przyda się każdemu umysłowi.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Podkategoria Klasa 3 szkoły podstawowej
Typ szkoła podstawowa

Producent:Nowa Era

Opinie

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.