Opinie klientów:

Zobacz podobne produkty (kryteria):

Opis

Nowa edycja cyklu Matematyka wokół nas – Szkoła Podstawowa powstała przede wszystkim z powodu wprowadzenia zmian w podstawie programowej. Zgodnie z tymi zmianami zostały w odpowiedni sposób przedstawione te treści, które zostały skreślone z podstawy programowej dla klas 1-3. Jednocześnie została udoskonalona struktura podręcznika, zaktualizowana baza zadań i zmieniona szata graficzna. Pozostał styl nauczania Matematyki wokół nas: jasna prezentacja treści, liczne przykłady i rozwiązania zadań.

Główne zmiany dotyczą:

– podręcznika: w kl. 5 i 6 zrezygnowano z podziału materiału nauczania na algebrę i geometrię, rozdziały te występują przemiennie, treści kształcenia ułożono spiralnie, co pozwala na utrwalenie i doskonalenie umiejętności matematycznych
– każdy rozdział podręcznika w klasach 4-6 podzielony jest na tematy, które odpowiadają jednej jednostce metodycznej.
– prawie każdy temat składa się z części przypominającej materiał, który uczeń powinien znać z poprzedniego etapu – Sowa przypomina oraz części z nowym materiałem w danej klasie – Sowa uczy. Nowy materiał poparty jest przykładami, po których następują zadania o wzrastającym stopniu trudności, podobnego typu jak w przykładach. Każdy temat kończą: Problem lub A to ciekawe – dające uczniom możliwość rozwinięcia ich matematycznych zainteresowań oraz Czy umiesz? Sprawdź – dające nauczycielowi (i uczniowi) możliwość zweryfikowania podstawowych umiejętności ucznia z każdego tematu.
– Każdy rozdział kończy seria zadań powtórzeniowych otwartych i zamkniętych, które pozwalają na sprawdzenie poziomu wiedzy i umiejętności ucznia w zakresie danego działu programowego.

– zeszytów ćwiczeń: dodano kolorową wkładkę z pomocami dla ucznia oraz karty pracy umożliwiające nauczycielowi zastosowanie aktywizujących metod pracy na lekcji.

– poradnika, składającego się z ośmiu części dostosowanych do wpięcia do segregatora wspólnego dla klas 4-6. Dodatkowo kilka razy w roku będą wysyłane do nauczycieli cyklu uzupełnienia i inne materiały dydaktyczne.

Matematyka wokół nas w szkole podstawowej stwarza uczniom możliwość poznania praktycznego zastosowania matematyki i korelacji z innymi przedmiotami.
Matematyka wokół nas daje możliwość indywidualizacji pracy z dzieckiem poprzez dostarczenie wystarczającej liczby zadań o różnych poziomach trudności i różnych typów do pracy z uczniem mającym trudności z nauką, jak i uczniem uzdolnionym.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Podkategoria Klasa 4 szkoły podstawowej
Typ szkoła podstawowa
Kategoria matematyka

Producent:WSiP

Opinie

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.