Opinie klientów:

Oferta: DVDmax

Opis

"Kolędy i pastorałki" zespołu pieśni i tańca Mazowsze, to najpiękniejsze tradycyjne, polskie kompozycje świąteczne w wykonaniu "perły w koronie Rzeczypospolitej" - jak nazwał zespół Mazowsze Jerzy Waldorff. To stwierdzenie najpełniej oddaje rangę i wartość zespołu, który od 65 lat porywa publiczność na całym świecie, pełniąc zaszczytną funkcję Ambasadora Polskiej Kultury.

Oficjalnie "Mazowsze" powołał do życia dekret Ministerstwa Kultury i Sztuki z 8 listopada 1948 roku, polecający Profesorowi Tadeuszowi Sygietyńskiemu zorganizowanie zespołu ludowego. Premiera pierwszego programu artystycznego odbyła się 6 listopada 1950 roku na deskach Teatru Polskiego w Warszawie, a już w 1951 roku "Mazowsze" wyruszyło na podbój świata.

Dziś "Mazowsze" zachwyca młodością, wigorem, profesjonalizmem i kolorem. W repertuarze zespołu znajdują się opracowania 42 regionów etnograficznych. Podczas jednego koncertu pełnospektaklowego podziwiać można około 20 z nich.

"Kolędy polskie - tylko w wykonaniu "Mazowsza". Ta powszechna opinia towarzyszy nam już od dziesięcioleci. W rytmach mazura, oberka czy poloneza. Pełne radości i optymizmu.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Kategoria Kolędy
Płeć Kolędy

Charakterystyka

Gatunek muzyczny Kolędy
Konfiguracja (ilość w opakowaniu) [1xCD]
Typ nośnika CD
Artysta Mazowsze
Tytuł Koledy i pastoralki

Producent:MTJ

Opinie

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.