Opinie klientów:

Oferta: DVDmax

53999

Dostawa w ciągu 3 dni od złożenia zamówienia

Opis

Box składa się z następujących tytułów:

1. Nowa Europa Michaela Palina [2DVD]

Znany brytyjski komik, współtwórca grupy Monty Python – Michael Palin – którego pasją od wielu lat są podróże, wyrusza na swoją kolejną wyprawę. Tym razem celem jest tzw. Nowa Europa, niegdyś ukryta przed ludźmi Zachodu za Żelazną Kurtyną. Mimo, że przez wiele lat zaniedbana i zniewolona przez komunizm, pozostała piękna i fascynująca. Jak zwykle podczas swoich podróży, Michael nie ma zamiaru trzymać się utartych, turystycznych szlaków. Zamiast tego na Litwie poddaje się leczeniu pijawkami, w Transylwanii zaznajamia się z kultem Draculi, w byłym NRD uczy się jazdy radzieckim czołgiem, a w Czechach poddaje się błotnej kąpieli wraz z… Miss Świata. A to zaledwie tylko parę jego przygód wybranych z prawie siedmiu godzin programu. Michael przemierza Bałkany, Albanię i dalej przez Bułgarię i Rumunię dociera aż do Kapadocji i Mołdawii. Następnie odwiedza Europę Wschodnią, m.in. Ukrainę, kraje bałtyckie i Kaliningrad. W każdym z tych miejsc spotyka wyjątkowych ludzi, ukazując nam kraje i narody z unikalnej perspektywy.
Cały odrębny odcinek poświęcony jest Polsce, gdzie Michael spotyka wiele postaci dobrze nam znanych, m.in. Lecha Wałęsę, czy Kevina Aistona. Jeśli dodać do tego kurs parowozem do Wolsztyna w roli maszynisty, wycieczkę Trabantem po Krakowie, występ z kabaretem Ani Mru Mru, czy też dość wyczerpujące dla człowieka Zachodu doświadczenie góralskiego wesela, to otrzymamy obraz naszego kraju, który może być odkrywczy również dla nas.
Relacje z wypraw Michaela Palina stały się jedymi z najbardziej wyjątkowych przewodników podróżniczych w historii telewizji. Michael nieustannie wykracza poza ramy języka tradycyjnych relacji, angażując się bezpośrednio w wydarzenia, a jego iskrzące się humorem i celnymi spostrzeżeniami komentarze sprawiają, że przebogaty świat nieznanych kultur staje się nam bliższy.

2. Sahara

Zapraszamy na kolejną wyprawę Michaela Palina (Monty Python) Namiętnością Michaela Palina - jednego z założycieli słynnej grupy Monty Python - są podróże po całym świecie. Tym razem jego wyzwaniem staje się Sahara, którą przemierza ukazując nam koloryt kultur ludów, ją zamieszkujących, okraszając wszystko właściwym sobie dowcipnym komentarzem. Od Gibraltaru, przez Maroko, Góry Atlas, Mauritanię, Mali i dalej aż do Tunezji, gdzie Michael odwiedza miejsce będące planem zdjęciowym kręconego tu filmu "Życie Briana".

3. W 80 dni dookoła świata [2DVD]

Michael Palin („Latający Cyrk Monty Pythona”, „Rybka zwana Wandą”) wyrusza śladami Phileasa Fogga z powieści Juliusza Verne’a, próbując okrążyć glob w 80 dni, nie korzystając z samolotu. Ten fascynujący wyścig z czasem, okraszony dowcipnym komentarzem i obfitujący w niezwykłe wydarzenia, pozwala spojrzeć na świat z innej perspektywy. Przeprawa Kanałem Korynckim, podróż koleją przez Stany Zjednoczone i wizyta w Chinach to tylko parę interesujących epizodów w tej serii.

4. Himalaje [2DVD]

Michael Palin przemierza 3000 km wokół najwyższego pasma górskiego naszej planety
W swojej kolejnej wyprawie Michael Palin („Latający Cyrk Monty Pythona”, „Rybka zwana Wandą”) zabiera nas w majestatyczny region Azji. Podróżuje od Afganistanu, przez Indie, aż pod Mount Everest. W końcu przez Bhutan do Zatoki Bengalskiej, gdzie kończy swą wędrówkę. Po drodze spotyka fascynujących, pełnych kolorytu mieszkańców regionu oraz niezwykłe osobowości, m.in. Dalaj Lamę, Królewską Rodzinę Bhutanu, a także łowców głów z plemienia Konyak, które niegdyś siało postrach pośród tubylców.
„To była wspaniała przygoda: tętniące życiem miasta, kolorowe wiejskie pejzaże, a przede wszystkim piękny krajobraz potężnych gór i lodowców oraz odległych wiosek. Ale jak zwykle najciekawsze podczas tej podróży były spotkania z ludźmi.” – Michael Palin

Specyfikacje

Dodatkowe informacje

Reżyser John-Paul Davidson Roger Mills Clem Vallance
Kraj pochodzenia Wielka Brytania
Język Dolby Digital 2.0 angielski Dolby Digital 2.0 polski
Kategoria Dokumentalne

Stopka wydawnicza (impressum)

Format płyty DVD
Rok / data wydania 2007 1989 2004 2002
Czas trwania 1285

Producent: Studio Printel

Opinie


Napisz pierwszą recenzję

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi

Masz pytania o produkt?

My albo inni klienci udzielą odpowiedzi.

image