Opinie klientów:

Zobacz podobne produkty (kryteria):

Opis

Na zbiór szkiców Andrzeja Kopackiego Muszle w kapeluszu, który za sprawą Biura Literackiego trafia w ręce czytelników, składają się teksty poświęcone twórczości tak wybitnych pisarzy, jak: Celan, Rilke i Trakl.

Publikacja, która ukażzuje się w cenionej serii "Szkice", poza dogłębnymi esejami krytycznoliterackimi redaktora zawiera nieznane dotąd w Polsce utwory niemieckojęzycznych twórców oraz rozmowy i recenzje.

"Kopacki przyrządza i serwuje Muszle w kapeluszu, zbiór swoich erudycyjnych, błyskotliwych tekstów, w których - jak to czyni nie od dziś - rozmaitym, napisanym po niemiecku książkom i ich autorom poświęca wnikliwą uwagę i krytyczną refleksję" - pisze o tomie Jacek St. Buras.

Urodzony w 1959 roku Andrzej Kopacki jest redaktorem miesięcznika "Literatura na Świecie", eseistą, poetą, tłumaczem niemieckojęzycznej liryki i prozy, a także literaturoznawcą w Instytucie Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Laureat licznych wyróżnień, w tym nagrody dla tłumaczy Fundacji Roberta Boscha i lirycznej nagrody promocyjnej im. Mörikego. Tłumacz m.in. Hansa Magnusa Enzensbergera, Waltera Benjamina, Hannah Arendt, Martina Pollacka, Arno Holza i Maxa Webera.

Andrzej Kopacki to także pomysłodawca i redaktor wyboru wierszy Bertolta Brechta oraz autor przekładów Gottfrieda Benna z książki Nigdy samotniej i inne wiersze. Wydawcą obu książek jest wrocławskie Biuro Literackie.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2012
Autor Andrzej Kopacki
Wydawca Biuro Literackie
Format 210x168
Rodzaj Literatura piękna
Język polski
Ilość stron 376
Podkategoria Eseje, felietony, publicystyka
ISBN 9788363129088
Kolekcja Szkice

Producent:Biuro Literackie

Opinie

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.