Opis

Drugi tom światowego bestselleru.
Eragon – bohater trylogii Dziedzictwo , młody wiejski chłopak znajduje niebieski kamień i przynosi go do domu. Ale zanim udaje mu się sprzedać go handlarzowi, z „kamienia” wykluwa się szafirowy smok, Saphira. Smoka próbuje ukraść zły Urgals, który brutalnie morduje wuja Eragona. Chłopcu i smoczycy w ostatniej chwili udaje się uciec. Od tej chwili Eragon poprzysięga zemstę mordercy wuja i wyrusza na wyprawę by uratować świat i stać się ostatnim legendarnym Jeźdźcem Smoków. Poczekajcie, to nie wszystko.
Eragon jest związany z Saphirą magiczną mocą, psychiczną więzią , która wzmacnia ich wzajemną siłę lecz jest trochę...nieprzewidywalna. Król krainy, w której rozgrywa się akcja – Alagaesii – jest także Jeźdźcem, zaprzedał się jednak ciemnej mocy...W książce znajdujemy wszystko co niezbędne dla nowej generacji fantasy; wspaniałe walki , historyczne bronie, tajemniczy spisek i ... kobieta elf, która pojawia się w snach Eragona.
W pierwszym tomie trylogii „Eragon” bohater dociera do kryjówki buntowników i bierze udział w bitwie z wojskami króla Galbatorixa. Dzięki swojej magii oraz pomocy smoczych Saphiry udaje się ocalić kryjówkę buntowników.
W drugim tomie trylogii Dziedzictwo, kontynuacji bestsellerowego Eragona, Eragon z Saphirą udają się do Ellesméry, krainy elfów, gdzie Eragona czeka dalsze szkolenie. Musi nauczyć się jeszcze lepiej władać bronią Smoczych Jeźdźców: mieczem i magią. Wyrusza zatem w najważniejszą podróż swego życia, poznaje cudowne miejsca i nowych kompanów, przeżywa nowe przygody. Lecz cały czas towarzyszy mu chaos i zdrada, i niec nie jest takie jakim się wydaje. Wkrótce Eragon nie wie już komu może zaufać.
Tymczasem jego kuzyn Roran musi stoczyć własną bitwę – bitwę, która być może narazi Eragona na jeszcze większe niebezpieczeństwo.
Czy mroczne siły króla zdławią wszelki opór? Z tego starcia Eragon może nie ujść z życiem...
Christopher Paolini, który nigdy nie uczęszczał do szkoły, magiczny świat Eragona i krainę Alagaësia wykreował zainspirowany krajobrazem swojego rodzinnego otoczenia
Mimo braku formalnego szkolnego wykształcenia, na potrzeby swojej powieści stworzył samodzielnie trzy języki – odrębne dla rasy krasnoludów, elfów i ludzi, niektóre opierając na starych dialektach a inne wymyślając całkowicie od nowa. Aby stworzyć języki do trylogii szukał informacji w Internecie, korzystał ze słownika staronordyckiego. W książce występuje wiele dziwnych słów, które zostały specjalnie wynalezione przez Christophera.
”Chciałem napisać coś co by mi sprawiało przyjemność czytania”- mówi. ”Pierwszy szkic przyszedł bardzo łatwo” Inspiracją dla historii tytułowego bohatera Eragona, który ma tajemniczych rodziców i nosi magiczny miecz, były rycerskie poematy o śmierci króla Artura, „Beowulf”, nordyckie i Islandzkie sagi, cykl Władca Pierścieni J.R.R.Tolkiena oraz ukochane przez Paoliniego powieści fantasy –Bruce’a Coville’a „Jeremy Thatcher, Dragon Hatcher” – o chłopcu, który kupuje jajo, które przemienia go w smoka, „The Worm Ouroboros” Erica, Ruckera Eddisona oraz cykl „Jeźdźcy smoków z Pern”– Anne McCaffrey.
Paolini rozpoczął pisanie powieści po otrzymaniu dyplomu gimnazium na zakończenie kursu korespondencyjnego. Przyjęto go na Reed College w Oregonie, ale zrezygnował z niego. Po dwóch kolejnych szkicach , chłopak zdecydował pokazać maszynopis ojcu. Kenneth rak to wspomina - ”Talita przeczytała go i powiedziała - ”Ken, naprawdę musisz się temu przyjrzeć” - Byłem oszołomiony.
Rodzice zdecydowali się wydać powieść samodzielnie. „Rodzice nie sugerowali zmian w przebiegu samej historii” – mówi Christopher, „ale, proponowali zamianę niektórych zdań, poprawienie gramatyki, itp. Bardzo dużo się nauczyłem od nich. Czuję że zdobyłem wykształcenie”.
W 2002 roku rodzina Paolinich wydała książkę i rozpoczęli dystrybucję. Skontaktowali się z setką szkół i księgarni, organizując w nich głośne czytanie książki. Christopher Paolini brał udział w prezentacji ubrany w średniowieczny kostium. Wkrótce byli zawaleni zamówieniami - ”osiągnęliśmy taki punkt, w którym sami nie mogliśmy już dać sobie rady”. Wtedy, zeszłego lata powieściopisarz Carl Hiaasen był na rybach w Montanie razem z żoną i swoim pasierbem. Ryan przeczytał ERAGONA i powiedział o książce ojczymowi, a ten skontaktował się z wydawcą , który złożyl Paoliniemu ofertę. Opiewała na kilkaset tysięcy dolarów i została przyjeta.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2005
Autor Christopher Paolini
Wydawca MAG
Format 200x135
Rodzaj Dla młodzieży
Język polski
Ilość stron 618
Podkategoria Książki dla młodzieży
ISBN 8374800046

Producent: MAG

Opinie


Napisz pierwszą recenzję

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi

Masz pytania o produkt?

My albo inni klienci udzielą odpowiedzi.

image