Opinie klientów:

Oferta: DVDmax
Zobacz podobne produkty (kryteria):

Opis

Po raz pierwszy wszyscy czytelnicy mogą skorzystać z wiedzy Howarda Marksa, która została skoncentrowana w jednym tomie i skierowana zarówno do amatorów, jak i doświadczonych inwestorów.
Najważniejsza rzecz, podparta życiowym doświadczeniem i studiami autora, tłumaczy kwestie kluczowe dla udanego inwestowania oraz pułapki, które mogą zniszczyć kapitał lub karierę.

Howard Marks, jest znany ze swoich głębokich analiz możliwości rynkowych i ryzyka. Po czterech dekadach wspinania się na sam szczyt profesji zarządzania inwestycyjnego obecnie jest poszukiwany przez najlepszych na świecie inwestorów inwestujących w wartość, a jego memoranda dla klientów pełne są wnikliwych komentarzy i opierają się na uświęconej przez czas, fundamentalnej filozofii. Wykorzystując fragmenty swoich memorandów do zilustrowania idei, Marks uczy na przykładach i jednocześnie opisuje szczegółowo rozwój filozofii inwestycyjnej, która w pełni uwzględnia złożoność inwestowania oraz zagrożenia świata finansowego. Błyskotliwie wykorzystując intuicję do dzisiejszych zmiennych rynków, Marks oferuje publikację, która jest częściowo wspomnieniem, a częściowo wyznaniem, z wieloma szerokimi zastosowaniami.
Autor objaśnia takie koncepcje, jak "myślenie drugiego poziomu", relacja pomiędzy ceną i wartością, cierpliwy oportunizm, inwestowanie defensywne. Szczerze i uczciwie oceniając swoje własne decyzje - oraz incydentalne pomyłki - zapewnia cenną lekcję krytycznego myślenia, oceny ryzyka i strategii inwestycyjnej. Zachęcając inwestorów do bycia "kontrarianami", Marks mądrze ocenia cykle rynkowe i osiąga zwroty poprzez agresywne, a jednak wyważone działanie. Który element jest najważniejszy? Inwestowanie z sukcesem wymaga poświęcania troskliwej uwagi wielu oddzielnym aspektom, a każdy z tematów omawianych przez Marksa okazuje się najważniejszą rzeczą.

O AUTORZE:

Howard Marks jest prezesem i współzałożycielem Oaktree Capital Management, firmy inwestycyjnej z siedzibą w Los Angeles, zarządzającej 80 miliardami dolarów. Posiada dyplom licencjata w dziedzinie finansów uzyskany w Wharton School i magisterium z księgowości i zarządzania University of Chicago

Przeznaczeniem Najważniejszej rzeczy jest zajęcie miejsca wśród dzieł należących do klasyki z dziedziny inwestowania - książka ta powinna znaleźć się na półce każdego myślącego inwestora. Howard Marks wydestylował lata mądrości inwestycyjnej w krótką publikację, która jest klarowna, zabawna i niezwykle głęboka.
Joel Greenblatt, Columbia Business School, założyciel i partner zarządzający Gotham Capital, autor Małej książeczki, która nadal podbija rynek

Jeśli posiadasz wyjątkowy talent i na kilka lat dasz się owładnąć obsesji inwestowania w wartość - z rozmyślaniem nad samą jego istotą i spisywaniem analiz włącznie - możesz napisać książkę równie użyteczną co ta. Ale na twoim miejscu zbytnio bym na to nie liczył.
Jeremy Grantham, współzałożyciel i główny strateg inwestycyjny Grantham Mayo Van Otterloo

Regularni odbiorcy memorandów inwestycyjnych Howarda Marksa niecierpliwie czekają na ich publikację z powodu kluczowych prawd i unikalnych ocen, jakie one zawierają. Teraz mądrość i doświadczenie tego wspaniałego inwestora są dostępne dla wszystkich. Najważniejsza rzecz, opis głębokiej filozofii i sprawdzonych przez czas strategii Marksa, to obowiązkowa lektura dla każdego inwestora.
Seth A. Klarman, prezes The Baupost Group

Niewiele książek o inwestowaniu spełnia wysokie standardy wyznaczone przez Howarda Marksa w Najważniejszej rzeczy. To książka mądra, dowcipna i podparta historyczną perspektywą. Jeśli chcesz uniknąć pułapek inwestowania, musisz ją przeczytać!
John C. Bogle, założyciel i były dyrektor generalny The Vanguard Group

Kiedy widzę memoranda Howarda Marksa w mojej skrzynce mailowej, jest to pierwsza rzecz, którą otwieram i czytam. Zawsze uczę się z nich czegoś, a już z książki uczę się w dwójnasób.
Warren Buffett, prezes i dyrektor generalny Berkshire Hathaway.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2012
Autor Howard Marks
Wydawca MT Biznes
Format 240x165
Rodzaj Biznes i ekonomia
Język polski
Ilość stron 238
Podkategoria Finanse, bankowość
ISBN 9788377461662

Producent:MT Biznes

Opinie

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.