Opis

Właściwie w każdym z wierszy mamy do czynienia z nieustającym zaproszeniem do wspólnej wędrówki. Po wspomnieniach, podróżach, oczekiwaniach, nadziejach, po świecie, w którym choć mija czas czy przemijają lata, poszukiwanie swojej życiowej drogi wciąż jest aktualne. Poetka pisze o tym wprost, tytuły wierszy jedynie podkreślają te wyznania. Wystarczy wymienić choćby kilka z nich: Każdy krok jest ważny, Jestem jawą jestem snem czy „…zabiorę Cię w mój sen”. W jednym z wierszy napisze:
Usiądź koło mnie wędrowcze,
zaniosę ci słońce w dłoniach,
położę na kolanach.
Ogrzej się w jego płomieniu.
Świat stoi przed tobą otworem.
(z …Nie słowami ci powiem)

Ten świat z którego są wysyłane zaproszenia, to nie tylko wewnętrzne rozdarcie, odczuwany ból istnienia, to również układające się jak w kalejdoskopie najbliższe sercu pejzaże, w których króluje Morze. To ono stanowi azyl, antidotum na codzienne życie, w którym jak pisze Musiał:

Niewiele wszak trzeba
Bym otarła się o brzeg piekła
I skrawek nieba.

(„Ukryte w ciemną noc”)

Złocisty piasek plaży, wiatr muskający twarz, szum morskich fal, słońce… Morze nabiera symbolicznych znaczeń, jest nie tylko fragmentem ukochanego krajobrazu, ale rodzajem Arkadii, przystanią, w której nie ma miejsca na niepokoje. Odchodzą w dal, odpływają, aż za kres widnokręgu, spadają na samo dno serca. Musiał potrafi wzruszyć, z prostych słów, rzadko metaforyzowanych, buduje narracje swoich lirycznych wyznań. Ciepła poezja, można przy niej „ogrzać duszę” i być może lepiej „zrozumieć swój los”.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2013
Autor Jolanta Musiał
Wydawca Sowello
Format 170x115
Rodzaj Literatura piękna
Język polski
Ilość stron 66
Podkategoria Poezja
ISBN 9788376130637

Producent:Sowello

Opinie

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.