Opinie klientów:

Zobacz podobne produkty (kryteria):

Opis

O praktycznych walorach podjętego problemu nie trzeba specjalnie nikogo przekonywać. Chodzi przede wszystkim o uwikłania polityczne, widoczne w polskim dyskursie, dotyczącym zarówno relacji do Europy, sporów co do samego pojęcia, jak i właśnie kwestii wagi czy roli rozmaitych tożsamości, które coraz częściej stają się „ramami” kształtującymi działania współczesnych Polek i Polaków. (...) Z uwagi na zastosowaną metodę pamiętnikarską, umożliwiającą zniuansowany oraz wieloaspektowy i pogłębiony ogląd kwestii „europejskich” przedstawicieli naszego narodu, wkład przedstawianej pracy w tę problematykę wydaje się istotny.

Z recenzji prof. dra hab. Krzysztofa Gorlacha

Warto podkreślić dwa podstawowe walory prezentowanego opracowania. Po pierwsze, jest to wciąż aktualna i ważna poznawczo tematyka ujmująca problem europejskości Polaków w wymiarze indywidualnym oraz zbiorowym (narodowym). (...) W polskiej literaturze istnieje jedynie kilka publikacji o podobnej tematyce, lecz nie odwołują się one do tak szerokiego spektrum doświadczeń indywidualnych. Stosując ciekawą, ale już nieco zapomnianą technikę konkursu pamiętnikarskiego, udało się zebrać wyjątkowo cenne opisy różnorodnych doświadczeń. Po drugie, obiecująca jest strategia metodologiczna, najpierw odwołująca do budowy „fenomenologicznych map wiedzy” (FMW), a następnie proponująca zestawienie komplementarnych tematycznie biografii.

Z recenzji dr hab. Dariusza Wojakowskiego

Wojciech Doliński – ur. 1975 r., doktor socjologii, adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Pod kierunkiem Profesora Zbigniewa Kurcza ukończył w 2002 r. studia socjologiczne, broniąc pracę na podstawie pierwszych w Polsce socjologicznych badań nad tożsamością kulturową przedstawicieli mniejszości szwedzkiej na Ukrainie. Członek wrocławskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Socjologicznego. Autor i współautor kilkunastu artykułów dotyczących m.in.: socjologii jakościowej, europejskości, tożsamości i wartości w sporcie. Prywatnie interesuje się muzyką, fotografią i przyrodą.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2012
Autor Wojciech Doliński
Wydawca Nomos
Format 235x160
Rodzaj Historia
Język polski
Ilość stron 314
Podkategoria Politologia
ISBN 9788376880792

Producent:Nomos

Opinie

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.