Opinie klientów:

Oferta: Matras Księgarnie

Zobacz podobne produkty (kryteria):

Opis

Do rąk Czytelników budujących własne domy, oddajemy drugie uzupełnione i roz­szerzone wydanie książki, w której próbujemy udzielić odpowiedzi na pytanie, jak nowo­cześnie i energooszczędnie wyposażyć dom w instalacje budowlane.

Instalacje budowlane zapewniają w różnego rodzaju obiektach:

*

dopływ wody odpowiedniej jakości;
*

odprowadzenie ścieków będących zawsze źródłem zagrożenia dla otoczenia;
*

doprowadzenie do pomieszczeń budynków ciepła i świeżego powietrza, które podwyższają komfort zarówno pracy, jak i
*

wypoczynku człowieka;
*

doprowadzenie gazu i elektryczności.

Książka zawiera niezbędne informacje o funkcjach, częściach składowych oraz za­sadach doboru podstawowych elementów poszczególnych instalacji, a także o wymaga­niach koniecznych do spełnienia przy doborze instalacji.

Każdy z rozdziałów zilustrowano przykładami nowoczesnych rozwiązań instalacji, zapewniających wysoką jakość wykonania, łatwość użytkowania i obsługi oraz zminimali­zowanie zużycia nośników, zwłaszcza energetycznych, a także przyjaznych dla użytkow­nika i otoczenia zewnętrznego.

Oszczędność energii w układach zaopatrzenia budynku w nośniki energetyczne stała się w Polsce faktem. Wymuszają to relacje ekonomiczne w gospodarce, a w szcze­gólności ceny paliw i energii, które jeszcze nie osiągnęły cen światowych. Stąd też nie ma odwrotu od rozwiązań nowoczesnych, energooszczędnych i niezawodnych w eksploatacji. Rozwiązania te niejednokrotnie inwestycyjnie będą droższe, lecz o ich efektywności mu­szą decydować koszty łączne, to jest inwestycyjne i eksploatacyjne oraz aspekt nadrzęd­ny - oszczędność energii, a także ochrona środowiska naturalnego. Zwrócono uwagę na potrzebę normalizacji problemów energetycznych budynków. Przedstawiono wybrane rozwiązania budynków energooszczędnych oraz ekologicznych, zapewniających harmo­nijne współistnienie człowieka i jego otoczenia.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2004
Wydawca Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne PWRiL
Format 237x167
Rodzaj Technika
Język polski
Ilość stron 234
Podkategoria Budownictwo, architektura
ISBN 8309017766

Opinie

Napisz pierwszą opinię

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie dotyczące tego produktu?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.