Opis

OLIMP Calcium D3 Forte 60 tabl OLIMP Calcium D3 Forte to suplement diety w postaci tabletek powlekanych Olimp Calcium D3 Fortezawiera wysoką dawkę wapnia oraz witaminy D niezbędnych składników w organizmie, które pomagają w utrzymaniu zdrowych kości i zębów. Dla kogo przeznaczony jest preparat witaminowo-mineralny Calcium D3 Forte:
dla osób w okresie intensywnego wzrostu i rozwoju, dla kobiet w okresie ciąży i laktacji, dla osób w okresie rekonwalescencji po złamaniach i kontuzjach, dla kobiet w okresie przekwitania, dla osób starszych. Wapń jest podstawowym składnikiem mineralnym tkanki kostnej. Ponadto odgrywa istotną rolę w utrzymaniu prawidłowego przekaźnictwa nerwowego oraz przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi. Witamina D wspomaga prawidłowe wchłanianie i wykorzystanie wapnia i fosforu, a także utrzymanie prawidłowego poziomu wapnia we krwi. Dlatego ważne jest by wchodziła w skład mineralno-witaminowych suplementów diety zawierających wapń. Podobnie, jak wapń pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni, a dodatkowo wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego. Wapń i witamina D są potrzebne dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości u dzieci. Spożywanie odpowiedniej ilości tego pierwiastka jest szczególnie ważne w przypadku kobiet w okresie menopauzy, gdyż w wyniku zmniejszonej syntezy żeńskich hormonów nasila się proces utraty masy kostnej. Również u dzieci i młodzieży w okresie wzrostu oraz u osób przed 35 rokiem życia zbyt niska podaż wapnia może ograniczać prawidłowy rozwój tkanki kostnej i stanowić w przyszłości czynnik przyspieszający ujawnienie cech osteoporozy. Natomiast w przypadku osób w wieku średnim i podeszłym, niedostateczny dowóz wapnia może w istotny sposób nasilać niszczenie kośćca. Wapń jest także bardzo ważnym minerałem przyspieszającym proces rekonwalescencji po urazach kostnych. Skład: Skład: W jednej porcji (1 tabletka): Wapń 625 mg Witamina D 10 g Składniki minerałów: węglan wapnia, substancje glazurujące - alkohol poliwinylowy, glikol polietylenowy, talk substancja przeciwzbrylająca - stearynian magnezu, substancja wypełniająca - sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana, cholekalcyferol witamina D, barwnik - dwutlenek tytanu.
Sposób użycia: 12 tabletki po posiłku lub inaczej po konsultacji z lekarzem. Tabletkę należy popić odpowiednią ilością wody. Sposób dawkowania: Dni treningowe: 1 porcja po dowolnym posiłku Dni nietreningowe: 1 porcja po dowolnym posiłku Data przydatności do spożycia: minimum 6 miesięcy!
(przeważnie rok, albo dłużej!)

Specyfikacje

Cechy ogólne

Rodzaj produktu Tabletki
Sport Wszystkie sporty
Dla Mężczyzn Kobiet
Korzyści Poprawne funkcjonowanie organizmu
Główne składniki Witaminy

Wymiary

Ilość sztuk 60

Producent: Olimp

Produkty komplementarne

Opinie


Napisz pierwszą recenzję

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi

Masz pytania o produkt?

My albo inni klienci udzielą odpowiedzi.

image