Opinie klientów:

Zobacz podobne produkty (kryteria):

Opis

W książce szczególna uwagę zwrócono na stosunki pomiędzy wojewoda i jednostkami samorządu terytorialnego a Policja. Analizie poddano zakres centralizacji, decentralizacji i prywatyzacji zadań Policji oraz przepisy prawne zawarte w ustawach ustrojowych dotyczących funkcjonowania administracji rządowej i administracji samorządu terytorialnego mające związek z Policja. Poglądy teoretyczne zawarte w literaturze skonfrontowano z praktyka działania Policji. W książce znajdują się odniesienia do orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego, Sadu Najwyższego i Naczelnego Sadu Administracyjnego.

W końcowej części opracowania przedstawiono modele policji występujące obecnie w Europie i na świecie oraz zaprezentowano system służb policyjnych w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Zasygnalizowano tez zagadnienia wpływu prawa unijnego na Policje w Polsce oraz zasady i zakres współpracy z Europolem.
Adresaci:
Książka adresowana jest do teoretyków zajmujących się problematyka bezpieczeństwa i porządku publicznego, praktyków i studentów.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2011
Autor Stanisław Pieprzny
Wydawca Wolters Kluwer Polska
Format 250x176
Rodzaj Prawo, administracja
Język polski
Ilość stron 168
Podkategoria Administracja
ISBN 9788326416569
Kolekcja Seria akademicka

Opinie

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.