Opinie klientów:

Oferta: DVDmax
Zobacz podobne produkty (kryteria):

Opis

DLACZEGO PRAKTYCZNY PRZEWODNIK?
Rok po wydaniu książki zatytułowanej Pięć dysfunkcji pracy zespołowej otrzymałem wiadomość, że poziom sprzedaży przekroczył oczekiwania. Było to bardzo miłe. Ostrzeżono mnie jednak, że w ciągu roku lub dwóch sytuacja może się zmienić, więc jak większość autorów miałem nadzieję, że spadek sprzedaży nie będzie zbyt duży.

Możesz sobie wyobrazić, jak przyjemnie byłem zaskoczony, gdy dowiedziałem się, że w okresie kolejnych dwunastu miesięcy sprzedaż zamiast spaść, wzrosła. Wspaniale! Stało się jednak jeszcze coś, czego nie przewidywałem. Zwiększyła się liczba zleceń dla mojej firmy konsultingowej, The Table Group, która rozwijała się szybciej, niż mogłem to sobie wyobrazić. Czytelnicy dzwonili, by się dowiedzieć, jak mogą lepiej zrozumieć i wdrożyć koncepcje opisane w mojej książce.

Chociaż brzmi to zaskakująco, szybko okazało się, że jesteśmy w stanie pomóc jedynie niewielkiej części osób, które zwracały się do nas z zapytaniami. W rezultacie część z nich mogła mieć problemy z doskonaleniem pracy zespołów bez naszego wsparcia. Doszliśmy do wniosku, że nie jest to dobra sytuacja i stąd narodził się pomysł opracowania praktycznego przewodnika.

Cel tej książki jest prosty: dać menedżerom, liderom zespołów, konsultantom i praktykom zarządzania narzędzie pomagające wdrożyć koncepcje opisane w Pięciu dysfunkcjach pracy zespołowej. Podobnie jak w przypadku innych moich książek doszedłem do wniosku, że i ta powinna być relatywnie krótka, gdyż uważam, że dla większości liderów najcenniejszym zasobem jest czas. Uważam również, że nauka budowania zespołu, mimo że jest niezwykle istotna, nie powinna być zbyt absorbująca lub skomplikowana. Próbowałem napisać tę książkę w taki sposób, by była łatwa w lekturze jako całość, lecz również by można było w niej łatwo odnaleźć interesujące danego czytelnika zagadnienie.

Mam szczerą nadzieję, że ta pozycja pomoże zarówno tobie, jak i twojemu zespołowi.
Życzę powodzenia!
PATRICK LENCIONI, Lafayette, Kalifornia, styczeń 2005

Po wydaniu bestsellera Patricka Lencioniego zatytułowanego Pięć dysfunkcji pracy zespołowej jego wielbiciele chcieli wiedzieć więcej na temat tego, jak wdrażać idee przedstawione w tej książce.

W Przezwyciężaniu pięciu dysfunkcji pracy zespołowej Lencioni zamieszcza bardziej szczegółowe, praktyczne porady dotyczące przezwyciężania pięciu dysfunkcji ? opisuje narzędzia, ćwiczenia, modele oceny, a także przytacza przykłady z własnej praktyki. Stawia pytania, na które każdy zespół musi sobie odpowiedzieć, takie jak: "Czy naprawdę jesteśmy zespołem?", "Jaka jest nasza obecna efektywność?", "Czy jesteśmy przygotowani na to, by zainwestować czas i energię i stać się wspaniałym zespołem?".

Napisany w zwięzły i przejrzysty sposób przewodnik daje liderom, menedżerom liniowym i konsultantom narzędzia potrzebne do tego, by mogli pomagać zespołom działać szybko i efektywnie.

Niniejszy przewodnik jest kontynuacją bestsellera "New York Timesa" zatytułowanego Pięć dysfunkcji pracy zespołowej.

O AUTORZE
Patrick Lencioni jest założycielem i prezesem The Table Group, firmy doradczej specjalizującej się w rozwoju zespołów menedżerskich i polepszaniu kondycji organizacji. Jako konsultant i kluczowy mówca współpracował z tysiącami menedżerów wysokiego szczebla z organizacji będących na liście Fortune 500 i rozpoczynających działalność spółek wysokich technologii oraz z uniwersytetami i organizacjami non-profit. Jest autorem pięciu książek znanych na skalę międzynarodową, w tym bestsellera "New York Timesa" zatytułowanego Pięć dysfunkcji pracy zespołowej.
Kontakt z Patrickiem Lencionim można nawiązać poprzez stronę The Table Group - www.tablegroup.com.

By otrzymywać biuletyn Patricka, wejdź na stronę www.tablegroup.com.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2012
Autor Patrick Lencioni
Wydawca MT Biznes
Format 215x143
Rodzaj Biznes i ekonomia
Język polski
Ilość stron 148
Podkategoria Organizacja, zarządzanie
ISBN 9788377461266

Producent:MT Biznes

Opinie

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.