Opinie klientów:

Oferta: DVDmax
Zobacz podobne produkty (kryteria):

Opis

Na drugiej z serii siedmiu płyt z operami Wolfganga Amadeusa Mozarta pod dyrekcją Yannicka Nézet-Séguina wystąpił m.in. Rolando Villazón.
To wykonanie Cosi fan tutte zarejestrowane zostało w 2012 r. podczas spektaklu w Festspielhaus w Baden-Baden. To wtedy wyśmienita obsada zabłysła pod batutą Nézet-Séguina. Wielki admirator muzyki Mozarta, Rolando Villazon, był w tej inscenizacji odtwórcą głównej roli. "Das Opernglas" przywoływał jego występ w partii Ferranda, nazywając go "stworzonym dla tej roli" ("Już dawno nie słyszeliśmy piękniejszego, lepiej zaśpiewanego i głębiej zrozumianego Un aura amorosa" - pisano dalej).
W spektaklu wzięli udział także inni młodzi, choć już doświadczeni śpiewacy, m.in.: sopranistka Mojca Erdmann (Despina), oklaskiwany w operach Mozarta sopran Miah Persson i zdobywczyni wielu nagród, młoda amerykańska mezzosopranistka Angela Brower odpowiednio w rolach Fiordiligi i Dorabelli. Wśród głosów męskich zabrzmiał genialny bas-baryton Adam Plachetka jako Guglielmo i włoski śpiewak Alessandro Corbelli jako Alfonso.
Młodzieńczy rozmach powściągnięty głębią interpretacji sprawiły, że obecne wykonanie Cosi fan tutte należy do najlepszych w historii tej opery.
Wcześniejsza premiera płyty z rejestracją Don Giovanniego otrzymała wiele pochlebnych recenzji:
"Jedno z najlepszych nagrań tej opery" - "The Daily Telegraph"
"Myślę, że trudno znaleźć obecnie lepszą obsadę niż ta, którą słyszeliśmy w Don Giovannim. To nagranie należy do najlepszych, jakie istnieją" - ClassicsToday.com
"Wybitne nagranie" - "The Daily Telegraph"

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Kategoria Klasyka
Płeć: Klasyka

Charakterystyka

Gatunek muzyczny Klasyka
Konfiguracja (ilość w opakowaniu) [3xCD]
Typ nośnika CD
Artysta Rolando Villazon Rolando

Opinie

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.