Opinie klientów:

Zobacz podobne produkty (kryteria):

Opis

Nowa jakość wśród przewodników. Kompleksowo opisane trasy samochodowe i piesze po rumuńskich krainach geograficznych, wzbogacone mapami wycieczek, planami miast i profilami wysokościowymi terenu. Niezawodna recepta na udany urlop.

Szczegółowo opisane trasy
Główna trasa samochodowa podzielona na 8 odcinków (+ 12 tras bocznych) wraz z alternatywnymi wariantami drogi. Dokładnie opisane wycieczki piesze z profilami terenu dla amatorów trekkingu. Dodatkowe plany miast, szczegółowe mapy tras i wyczerpujące opisy turystycznych atrakcji.

Rumunia i Mołdawia nieznane
Bujny folklor i kolorowe rytuały opisane w 12 rozdziałach. Żywiołowa ludowość (słynny "wesoły cmentarz", "targi panien"). "Polskie wioski" kultywujące tradycję osadników z Rzeczpospolitej. Zamek Drakuli. Mołdawia winem płynąca - dodatkowa wycieczka do krainy dziewiczej przyrody i największych winnic Europy. Groty-pustelnie wykute w skale.

Nadzwyczajna architektura i przyroda
Budowle sakralne i świeckie z czasów czterech imperiów - tradycyjne motywy zdobnicze, wpływy Bizancjum, wiedeńskiej secesji i modernizmu. "Malowane klasztory" wpisane na listę UNESCO. Ruiny miast naddunajskiej prowincji Cesarstwa Rzymskiego - Dacji. Unikalna flora i fauna Delty Dunaju. Czyste rzeki, pola słoneczników i autentyczne stepy na południu i wschodzie kraju.

Karpaty Rumuńskie
Zróżnicowana rzeźba górska - od łagodnych zbocz po typowo "alpejskie" skaliste turnie i polodowcowe kotły. Na wpół dzikie obszary i pierwotne lasy sąsiadujące z turystycznymi centrami i kurortami o wiekowej tradycji. Opisy szlaków górskich.

Dodatkowa mapa laminowana
Mapa w skali 1:800000 (1 cm - 8 km). Wygodna w składaniu, wodoodporna i trwała.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2013
Autor Stanisław Figiel
Wydawca ExpressMap
Format 235x155
Rodzaj Podróże
Język polski
Ilość stron 288
Podkategoria Atlasy
ISBN 9788375464788
Kolekcja Explore! guide

Producent:ExpressMap

Produkty komplementarne

Opinie

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.