Opinie klientów:

Oferta: DVDmax

Opis

Jeden z czołowych przedstawicieli Młodej Polski. Twórczość Mehoffera kształtowała się pod wpływem wiedeńskiej secesji i średniowiecznego francuskiego malarstwa witrażowego. Cechami stylu Mehoffera są: dekoracyjność linii i koloru, soczysta gama barwna, zamiłowanie do złoceń i ornamentów oraz wprowadzanie motywów ludowych, alegorycznych i symbolicznych.

Kolekcja wielkoformatowych albumów z doskonałą jakością reprodukcji na papierze kredowym. Wielka kolekcja sławnych malarzy to doskonały album i filmy o największych malarzach świata.

Mehoffer to jeden z najwybitniejszych malarzy polskiego modernizmu, był także teoretykiem sztuki oraz cenionym pedagogiem. Jego talent zabłysnął w sztuce monumnetalnej: projektował witraże, polichromie i mozaiki, przede wszystkim do wnętrz sakralnych. Tego rodzaju prace ozdobiły m.in. katedry we Lwowie i Krakowie, ale międzynarodową sławę przyniosły mu realizowane przez kilkadziesiąt lat witraże dla kolegiaty św. Mikołaja w szwajcarskim Fryburgu. Choć nie tak nowatorskie jak dzieła jego przyjaciela, Stanisława Wyspiańskiego, imponują rozmachem, bogactwem form i głębią programu ikonograficznego.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2008
Ilość stron 70
Rozmiar 24x31 cm
Kategoria Rzeźba, malarstwo

Producent:Gm

Opinie

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.