Opis

Bohater pochodzi z Zachodniej Polski, gdzie tradycja niekonfrontacyjnej współpracy z Niemcami jest bardzo silna. Podczas pracy naukowej w niemieckiej firmie farmaceutycznej stara się realizować postulat pracy organicznej w najtrudniejszym okresie. Dzięki talentowi i pracowitości odnosi coraz większe sukcesy, stopniowo zyskuje szacunek Niemców, awansuje w strukturze firmy. Prowadzi również barwne i bogate życie prywatne. Wojna jest cały czas obecna w tle, widziana przez pryzmat bohatera i otaczających go niemieckich współpracowników, ale zwłaszcza przez pryzmat niemieckiego przemysłu.
Bohater odwiedza rodzinny Wolsztyn skąd pochodzi, a także Warszawę i Kraków. Wraz żoną, agentką gestapo, widzi warszawskie getto, co staje się dla niej szokiem i początkiem zmiany świata wartości. Konfrontuje swoje poglądy z Polakami, którzy pozostali w kraju. Ostrzega przed podejmowaniem pochopnych akcji przeciwko hitlerowskiemu okupantowi sytuacji kiedy obaj przeciwnicy się wykrwawiają.Akcja jest wartka i są w niej niespodziewane zwroty.

Wydaje się, że przesłanie książki jest zupełnie inne, aniżeli w ogromnej większości polskie literatury, dotyczącej II wojny.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2010
Autor Marek Żak
Wydawca Albatros Wydawnictwo Promocyjne
Format 205x145
Rodzaj Literatura piękna
Język polski
Ilość stron 376
Podkategoria Literatura piękna polska
ISBN 9788388038747

Opinie


Napisz pierwszą recenzję

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi

Masz pytania o produkt?

My albo inni klienci udzielą odpowiedzi.

image