Zobacz podobne produkty (kryteria):

Opis

Świat Kalwasa nie zna granic. "Tarika" wyraża tę myśl dobitniej niż wcześniejsze książki tego pisarza. Wioska przy granicy Ghany i Togo, paryska rue de Gergovie, plac Dzierżyńskiego w Warszawie, Villa Alexandrine w Vence czy wnętrze kościoła w Czennaju stają się miejscami, w których czas i przestrzeń zmieniają swój sens. Każda z dziesięciu opowieści jest na pozór zamkniętą całością, ale wszystkie łączy próba ścigania tajemnicy ? świata i ludzi; znanych z imienia i nazwiska lub anomimowych, nie całkiem jednak przypadkowo spotkanych. Niektórzy z nich - Schulz, Cortazar, Gombrowicz czy dżinista digambari - zasługują na miano szajchów; idąc po ich śladach, autor pyta o naturę czasu, źródła uniesień twórczych, możliwość rozumienia siebie i innych. Tropi przyczyny sporów kulturowych i socjalnych. Napotykając zło, wybucha najszczerszym gniewem, neutralizuje je szyderstwem, rozbraja śmiechem. Jak zwykle - prowokuje.

Autor o książce:
Tarika w języku arabskim oznacza drogę. To mistyczna ścieżka poznania w islamskim sufizmie. Każdy sufi powinien mieć swoją własną drogę, chociaż niektórzy wolą nauczycieli. Ja nauczycieli nie mam i nie chcę mieć. Ta książka jest moją tariką. Gdybym miał ją krótko zdefiniować, powiedziałbym tak: ty idziesz do fryzjera i się strzyżesz, potem ja idę do fryzjera i też się strzygę, a potem się spotykamy i sobie o tym gadamy, pykając z fajeczki. I to jest właśnie tarika. Albo i nie.

Piotr Ibrahim Kalwas, ur. w 1963 r. w Warszawie, pisarz, eseista, podróżnik, autor pięciu książek: Salam (2003), Czas (2005, nominacja do Nagrody Nike), Drzwi (2006), Rasa mystica (2008) i Dom (2010). Śpiewał w zespole punkowym, studiował prawo, był menadżerem popularnych warszawskich restauracji, właścicielem sklepu z winami, scenarzystą filmowym. W 2000 r. przyjął islam i ruszył w świat na spotkanie z Innym. Od 2008 mieszka w Aleksandrii.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2012
Autor Piotr Ibrahim Kalwas
Wydawca JanKa
Format 205x145
Rodzaj Literatura piękna
Język polski
Ilość stron 232
Podkategoria Literatura piękna polska
ISBN 9788362247165

Producent:JanKa

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą opinię

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie dotyczące tego produktu?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.