Opinie klientów:

Niedostępny
Zobacz podobne produkty (kryteria):

Opis

"Wspaniale skonstruowane... Proza równie świetna zasługuje na międzynarodowe uznanie. Wnikliwa, przekonująca, pełna wyrazistych postaci, które zdają się wyskakiwać z każdej strony?...Ten zbiór to istna czytelnicza uczta."
Larry Cox, "Tucson Citizen"

Chimamnda Ngozi Adichie pojawiła się na literackiej scenie, debiutując nadzwyczajną powieścią, "Fioletowy hibiskus", przez krytyków okrzykniętą "jedną z najlepszych powieści, jaka od lat narodziła się w Afryce" (Baltimore Sun), o "prozie bujnej jak nigeryjski krajobraz, który tak wspaniale ukazuje" (The Boston Globe). "The Washington Post" nazwał ją "córką Chinki Achebe dwudziestego pierwszego wieku." Jej nagrodzona "Połówka żółtego słońca" już trzy lata po publikacji uznana została za klasykę, po raz kolejny dowodząc talentu autorki-? do uroczej narracji, zrozumienia, dogłębnej znajomości serc swoich postaci. Teraz, w swoim najbardziej osobistym i wspaniale skonstruowanym dziele Adichie zwraca swój przenikliwy wzrok nie tylko na Nigerię, ale też Amerykę, w dwunastu oszałamiających opowiadaniach, które ukazują więzy łączące kobiety i mężczyzn, rodziców i dzieci, Afrykę i Stany Zjednoczone.

Chimamanda Ngozi Adichie dorastała w Nigerii. Jej utwory zostały przetłumaczone na trzydzieści języków i pojawiły się w licznych publikacjach, między innymi w "The O. Henry Prize Stories", 2003, "The New Yorker", "Granta", "The Financial Times", wreszcie w "Zoetrope". Jej ostatnia powieść, "Połówka żółtego słońca" zdobyła Orange Broadband Prize i znalazła się w finale National Book Critics Circle Award; zdobyła wyróżnienie "New York Times" i została książką roku "People" i "Black Issues Book Revie. Jej pierwsza powieść, "Fioletowy hibiskus" zdobyła Commonwealth Writers? Prize i Huston/Wright Legacy Award. Zdobywczyni członkowstwa MacArthur Foundation w 2008 roku, Adichie dzieli swój czas między Stany Zjednoczone i Nigerię.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2011
Autor Chimamanda Ngozi Adichie
Wydawca Zysk i S-ka
Format 205x135
Rodzaj Literatura piękna
Język polski
Ilość stron 296
Podkategoria Literatura piękna obca
ISBN 9788375066869

Producent: Zysk i S-ka

Opinie ( opinii)


Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.

image