Opis

Prawdziwa historia młodej dziennikarki, która przeżyła medyczny koszmar.
Poruszające wspomnienia i pełna napięcia historia medyczna młodej dziennikarki "New York Post" walczącej z rzadką i przerażającą chorobą, a jednocześnie nowe spojrzenie na świat fascynującej nauki o ludzkim mózgu.
Pewnego dnia Susannah Cahalan obudziła się w szpitalnym pokoju, przywiązana do łóżka i pilnowana, niezdolna mówić i poruszać się. Jej kartoteka medyczna obejmowała miesiąc - z którego kobieta absolutnie nic nie pamiętała - i znajdowały się w niej zapisy o psychozie, zachowaniach pełnych przemocy i niestabilności psychicznej. A przecież zaledwie kilka tygodni wcześniej Susannah była zdrowa i szczęśliwie zakochana, do tego stała u progu błyskotliwej kariery dziennikarskiej.

Umysł w ogniu to niezwykłe wspomnienia Cahalan, opisujące przebieg choroby i przeprowadzoną dosłownie w ostatniej chwili interwencję lekarską, która ocaliła jej życie. Podczas kolejnych tygodni bohaterka staczała się nieubłaganie, przechodząc na przemian od zachowań pełnych przemocy do katatonii. Warte milion dolarów testy krwi i badania mózgu niczego nie wykazywały. Wyczerpani lekarze byli zdecydowani umieścić ją w zakładzie zamkniętym na całe życie, ale... do zajmującego się nią zespołu dołączył dr Souhel Najjar - żartobliwie porównywany przez autorkę do dr. House'a. Poprosił Susannah o narysowanie prostego szkicu, który stał się kluczem do diagnozy. Okazało się, że Susannah cierpi na nowo odkrytą chorobę autoimmunologiczną, w wyniku której ciało atakuje mózg. Obecnie uważa się, że przypadłość ta odpowiada za "opętanie diabelskie" - jak postrzegano ją w dawnych czasach.
Ponad 12 tygodni na liście bestsellerów "New York Timesa" i "Wall Street Journal", ponad pół roku na liście 100 najlepiej sprzedających się biografii na Amazon.com.

Recenzje:
Przejmująca... Opowieść Cahalan jest opracowana i opisana z podziwu godną skrupulatnością... To historia z happy endem, ale trzeba mieć się na baczności - jest naprawdę przerażająca.
"The Washington Post"

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2013
Autor Susannah Cahalan
Wydawca Filia
Format: 197x127
Rodzaj Literatura piękna
Język polski
Ilość stron 352
Podkategoria Dzienniki, wspomnienia, listy
ISBN 9788363622367

Producent:Filia

Opinie

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.