Opis

Józef Gurgul, dr nauk prawnych, Prokurator Prokuratury Wojewódzkiej w Rzeszowie (1960-1965), Prokuratury Generalnej (1966-1989) i ostatecznie Prokurator w Ministerstwie Sprawiedliwości do 1991 roku, kiedy to odszedł na emeryturę.

Przedmiotem jego wieloletnich dociekań teoretycznych i praktycznych było zabójstwo. Prowadził osobiście lub nadzorował śledztwa o najpoważniejsze przestępstwa kryminalne. Był prokuratorem nadzorującym śledztwo w sprawie zabójstw dokonanych przez Karola Kota, oskarżycielem w procesie innego seryjnego mordercy - Zdzisława Marchwickiego. Prowadził dochodzenie w sprawie zabójstwa Jana Gerharda i w wielu innych, głośnych przestępstwach kryminalnych.

W sowim bogatym dorobku zawodowym posiada 6 napisanych nomografii, których jest autorem lub współautorem, oraz około 350 artykułów naukowych. Niniejsza praca jest pierwszą książką Józefa Gurgula, wydaną tylko raz przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w 1972 roku (do użytku wewnętrznego). Obecne wydanie nosi aktualne poprawki autora.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2010
Autor Józef Gurgul
Wydawca Prometeusz (Kraków)
Format 205x145
Rodzaj Prawo, administracja
Język polski
Ilość stron 80
Podkategoria Prawo karne
ISBN 9788391522271

Opinie


Napisz pierwszą recenzję

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi

Masz pytania o produkt?

My albo inni klienci udzielą odpowiedzi.

image