Opinie klientów:

Zobacz podobne produkty (kryteria):

Opis

Dominacja na polskiej scenie politycznej partii lewicowych lub kryptolewicowych, także związków zawodowych, jest jedną z przyczyn porażająco niskiego poziomu wiedzy ekonomicznej Polaków. Przeważa przeświadczenie, że niskie płace, renty, emerytury itp. może podnieść dodrukowanie złotówek. Pogląd taki wyrażają nawet uznani ekonomiści z dyplomami najlepszych polskich uczelni.

Także w środowiskach patriotycznych, szczerze zmartwionych stanem polskiej gospodarki i zasobnością obywateli, dominuje przekonanie, że lepiej jest, aby nikt nic nie miał, niż gdyby jeden miał więcej od drugiego.

Spotkać można przedsiębiorców działających z umiarkowanym powodzeniem, którzy nie rozumieją i nie dostrzegają różnicy między kredytem a kapitałem. Powszechne jest niezro-zumienie przyczyn obecnego kryzysu finansowego i gospodarczego, a przedstawiciele mainstreamu mają w tym względzie tyle tylko do powiedzenia, że ?jak coś rosło wiele lat, to musi teraz maleć?.

Kryzys sprzyja demagogom, którzy ogłaszają koniec kapitalizmu i domagają się interwencji państwa. Nie mówią jednak, że własność to dziś często fikcja papierowej akcji, a sowicie opłacany management nie ponosi praktycznie żadnej odpowiedzialności za swe poczynania, bo zawsze może liczyć na życzliwość polityków spieszących z pomocą w formie milionów pożyczonych na konto ludzi, którzy się jeszcze nie urodzili...

W tej chwili jest to chyba jedyna na rynku księgarskim książka, która w tak lekki i przystępny, a zarazem konkretny, sposób mówi o przyczynach obecnej zapaści gospodarczej.

Książkę rysunkami satyrycznymi zilustrował Arkadiusz Gacparski.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2009
Autor Stanisław Michalkiewicz
Wydawca von Borowiecky
Rodzaj Literatura piękna
Język polski
Ilość stron 306
Podkategoria Eseje, felietony, publicystyka
ISBN 9788360748107

Producent:Von Borowiecky

Produkty komplementarne

Opinie

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.