Opinie klientów:

Oferta: Matras Księgarnie

Zobacz podobne produkty (kryteria):

Opis

Urodziłam się 24 września 1932 r. w Kamieniu Koszyrskim w Polsce. Do września 1939 r. był to obszar Rzeczypospolitej Polskiej, zaś potem przyłączono go do Związku Radzieckiego . Obecnie jest to Republika Ukraińska.
10 stycznia 1940 r. zostałam wywieziona na Syberię, wraz z całą rodziną, gdzie spędziliśmy dwa lata. Potem losy rzuciły nas w wędrówkę po świecie, prowadząc m.in.do Afryki, Włoch, Francji i Niemiec. Po tej tułaczce, w 1949 r.trafiliśmy do Australii, która przyjmowała emigrantów. Tu osiedliliśmy się.
Całe moje życie w Australii poświeciłam dla polskiego społeczeństwa, co przejawia się w mojej aktywnej pracy w różnych organizacjach.Tę pracę traktuję jako misję.
Moim lekarstwem na przeciwności losu jest pisanie wierszy. W 2003 r. ukazał się mój tomik poetycki "W ogrodzie wspomnień".
Przez lata cierpień i upokorzeń, jakich doznałam w moim niełatwym życiu, wciąż towarzyszyła mi tęsknota za Ojczyzną. Najbardziej jednak tęsknię do Natalii i Lidusi -moich wnuczek. Dlatego proszę Boga, aby pozwolił mi doczekać spotkania z Nimi.
Halina Arter z domu Zadembska.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2004
Autor Halina Arter
Wydawca Anagram Spółdzielnia Wydawnicza (Warszawa)
Format 210x148
Rodzaj Literatura piękna
Język polski
Ilość stron 334
Podkategoria Reportaż, literatura faktu
ISBN 8386964677

Opinie

Napisz pierwszą opinię

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie dotyczące tego produktu?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.