Opinie klientów:

Zobacz podobne produkty (kryteria):

Opis

Publikacja ta, prezentując ślady węgierskiej obecności w Małopolsce, przybliżając polsko-węgierskie powiązania w dziedzinie nauki, kultury i obyczajowości, ma stanowić zachętę do odwiedzania tej bliskiej Węgrom części Polski i przysłużyć się do głębszego poznania wspólnych dziejowych epizodów łączących oba narody.

Węgierska Małopolska nie jest typowym przewodnikiem turystycznym, jest raczej wędrówką historyczną po Małopolsce śladami przebywających tu od setek lat Węgrów. Książka otwiera przedsięwzięcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego pod hasłem „Małopolska wielu kultur”. Kolejnym etapem będzie ukazanie się książki w języku węgierskim i skierowanie jej na rynek węgierski.


O autorach
Katarzyna Siwiec – absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego (polonistka), uprawia dziennikarstwo prasowe, jest autorką i współautorką kilku tytułów książkowych i wydawnictw albumowych, m.in.: "Kochajmy się", "Uśmiech Rabki", "Miękinia, nasze gniazdo", "Andrusów król", "Uśmiech Pana Boga, czyli opowieść o Szczyrzycu". Prywatnie córka Mieczysława Czumy.
Mieczysław Czuma – autor i współautor książek o Krakowie, zbiorów reportaży, poeta. Napisał m.in.: "Przyczynek do epopei" (wiersze), "Siódmy kontynent" (reportaże), "Austriackie gadanie, czyli Encyklopedię Galicyjską", "Pępek świata nazywa się Kraków", "Tylko w Krakowie, czyli 21 powodów, dla których należy odwiedzić to miasto", "Maczankę krakowską, czyli świat z pawim piórem", "Poczet serc polskich". Były dyrektor programowy telewizji Kraków, wieloletni redaktor naczelny tygodnika „Przekrój”, członek-założyciel Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa. Był inicjatorem pierwszej na świecie parady jamników, jest praktykującym krakauerologiem, to jest wyznawcą nauki o wyższości Krakowa nad resztą świata.
Katarzyna Siwiec, Mieczysław Czuma i Leszek Mazan są autorami książki o dziejach krakowskiej medycyny "Madame, wkładamy dziecko z powrotem".

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2011
Autor Mieczysław Czuma, Katarzyna Siwiec
Wydawca Pracownia na Pastwiskach
Format 200x200
Rodzaj Historia
Język polski
Ilość stron 150
Podkategoria Historia Polski
ISBN 9788393310999

Opinie

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.