Opinie klientów:

Zobacz podobne produkty (kryteria):

Opis

W kwietniu 1862 roku rozegrał się bodaj największy pościg kolejowy w historii. Unioniści postanowili ukraść na Południu pociąg i doprowadzić go jak najszybciej do Chattanoogi w Tennessee, niszcząc za sobą tory kolejowe, by odciąć dostawy zaopatrzenia dla konfederatów w Atlancie (około 150 km dalej na południowy zachód).
Nie przewidzieli determinacji i zawziętości jednego człowieka - konduktora Williama Fullera. Odkrywszy, że jego pociąg `Generał` skradziono, Fuller rozpoczął szaleńczy pościg, najpierw drezyną, potem lokomotywą.
W miejscach, gdzie linia została uszkodzona, biegł do następnej stacji i sam usuwał przeszkody leżące na torach. Ta nieustępliwość sprawiła, że uciekający nie mieli czasu, by wyrządzić poważniejsze zniszczenia i uzupełnić zapas opału. Nieco na północ od Ringgold, kilka kilometrów na południe od Chattanoogi, zabrakło im drewna, porzucili więc `Generała` i rozpierzchli się po lasach w Appalachach. Wszystkich w ciągu kilku dni ujęto i skazano na śmierć. Oto opowieść o jednym z najbarwniejszych i najdramatyczniejszych wydarzeń w czasie wojny secesyjnej.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2011
Autor Gordon Rottman
Wydawca Astra (Kraków)
Format 240x175
Rodzaj Historia
Język polski
Ilość stron 64
Podkategoria Militaria, wojskowość
ISBN 9788389981343?

Producent:Astra (Kraków)

Opinie

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.