Opinie klientów:

Oferta: DVDmax

Zobacz podobne produkty (kryteria):

Opis

Federalne Biuro Śledcze uważane jest powszechnie za amerykańską policję. Jednak główną i najważniejszą jego domeną jest wywiad i kontrwywiad.
Oto tajna historia stu lat wojny FBI z terrorystami, szpiegami i tymi, których Biuro uznało za wywrotowców, lecz także... prezydentami Stanów Zjednoczonych. To w dużej mierze fascynująca historia J. Edgara Hoovera - człowieka instytucji, który przez pół wieku trząsł FBI i Białym Domem, a także zdusił w zarodku amerykański komunizm. Wrogowie są również opowieścią o próbach wykorzystania Biura do walki politycznej i o wieloletnich zmaganiach między wymogami bezpieczeństwa narodowego a prawami obywatelskimi...
Pierwsze wyczerpujące opracowanie historii tajnych operacji wywiadowczych FBI, napisane przez autora, który za książki o Pentagonie i CIA otrzymał Nagrodę Pulitzera oraz National Book Award.

Książka o wartkiej akcji, przemyślana i fascynująca, która zmienia długą historię FBI w opowieść równie wciągającą i ważką jak dzisiejsze nagłówki gazet.
Jeffrey Toobin, autor The Mine, analityk prawny CNN i "New Yorkera"

Wrogów czyta się jak thriller, lecz nie dajcie się zwieść tej przyspieszającej puls prozie. Weiner napisał naukowe opracowanie, które natychmiast stanie się klasyczną pozycją dla każdego poważnego badacza tej tematyki.
Amy B. Zegart, autorka Spying Blind, członek Narodowej Rady Bezpieczeństwa za prezydentury Billa Clintona

Czytelnicy Wrogów będą mieli wrażenie, że podsłuchują rozmowy telefoniczne razem z J. Edgarem Hooverem
Jane Mayer, autorka The Dark Side

Tim Weiner jest autorem nagradzanej książki o CIA. Opisał w niej instytucję amoralną, pozbawioną kontroli, niekompetentną; i dokonał swoją książką wspaniałego dzieła zniszczenia.
Kontynuacją jest historia przerażającego kuzyna CIA, Federalnego Biura Śledczego. FBI zamieszane jest w większość podobnych poczynań: nielegalne szpiegowanie, włamania, czarną propagandę, nawet instalowanie marionetkowych rządów - z tą różnicą, że robiło to lepiej i skuteczniej zacierało ślady swych działań.
Keith Lowe, "The Telegraph"

TIM WEINER jest laureatem Nagrody Pulitzera za reportaże oraz książki o służbach wywiadowczych i bezpieczeństwie narodowym. Jako korespondent "The New York Timesa" zajmował się Centralną Agencją Wywiadowczą oraz terroryzmem w Afganistanie, Pakistanie, Sudanie oraz innych państwach. Wydane przez REBIS Dziedzictwo popiołów. Historia CIA zdobyło National Book Award i zostało uznane za jedną z najlepszych książek roku m.in. przez "The New York Timesa", "The Economist", "The Washington Post" i "Time". "The Wall Street Journal" nazwał inną jego pracę, Betrayal, "najlepszą książką o szpiegostwie, jaką kiedykolwiek napisano". Tim Weiner pracuje obecnie nad historią amerykańskiej wojskowości.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2012
Autor Tim Weiner
Wydawca Rebis
Format 230x155
Rodzaj Historia
Język polski
Ilość stron 608
Podkategoria Historia powszechna
ISBN 9788375108972

Producent:Rebis

Opinie

Napisz pierwszą opinię

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie dotyczące tego produktu?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.