Opis

Czym jest wypalenie zawodowe? Kiedy nam grozi? Czy chcesz go unikną? Jeśli tak, to ta książka jest dla Ciebie!

Autorzy, psycholog i ksiądz, opisują przyczyny, przebieg i skutki wypalenia zawodowego. Zamieszczają też sporo pomocy do samodzielnej pracy – propozycje i wskazówki do osobistej modlitwy, ćwiczenia psychologiczne oraz zaproszenie do krótkiej autorefleksji.

Spojrzenia psychologa oraz księdza uzupełniają się wzajemnie. W obu częściach książki znajdują się rozdziały o takich samych tytułach: być sobą, być w relacjach, być w pracy i być twórczym. Tym, co je różni od siebie, jest perspektywa, inne spojrzenie na ten sam problem, czyli wypalenie zawodowe.

Wszystko to ma pomóc w lepszym poznaniu siebie i zachowaniu równowagi między aktywnością a odpoczynkiem. Człowiek, który naprawdę jest w kontakcie ze sobą, z Bogiem i bliźnimi, który jest twórczy w pracy, nie tracąc relacji z otoczeniem i nie czyniąc z aktywności bożka, ma szansę uniknąć wypalenia zawodowego. To nie wszystko – ktoś taki ma też okazję być przyzwoitym człowiekiem. Tego życzymy naszym Czytelnikom, mając nadzieję, że nasza książka stanie się skromną pomocą w profilaktyce wypalenia i stawaniu się lepszym człowiekiem.

Ks. Jarosław Tomaszewski – duszpasterz małżeństw oraz osób żyjących w związkach niesakramentalnych diecezji płockiej, doktorant teologii duchowości na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie, przez kilka lat duszpasterz emigrantów w irlandzkim Dublinie, publicysta i rekolekcjonista.

Agnieszka Wielgus – doktor nauk humanistycznych w zakresie psychologii, absolwentka KUL-u, nauczyciel akademicki i certyfikowany psychoterapeuta. Autorka i współautorka kilku pozycji książkowych, między innymi Edukacja do zdrowia psychospołecznego, Problemy człowieka w świetle psychologii, Szkice z psychologii społecznej oraz kilkudziesięciu artykułów. Adiunkt w Szkole Wyższej im. P. Włodkowica w Płocku i nauczyciel akademicki w Podyplomowym Studium Duchowości przy PWT Bobolanum w Warszawie. Ma prywatną praktykę terapeutyczną w Płocku i Warszawie. Zaangażowana w towarzyszenie rekolektantom podczas odprawiania ćwiczeń duchowych św. Ignacego Loyoli.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2013
Autor Agnieszka Wielgus, Jarosław Tomaszewski
Wydawca M
Format 203x140
Rodzaj: Filozofia, religia, socjologia
Język: polski
Ilość stron 200
Podkategoria: Literatura religijna, teologia
ISBN / ISSN 9788375955132

Producent: M

Opinie


Napisz pierwszą recenzję

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi

Masz pytania o produkt?

My albo inni klienci udzielą odpowiedzi.

image