Opinie klientów:

Zobacz podobne produkty (kryteria):

Opis

Kiedy Jan Niedomny umiera, troje jego dorosłych dzieci próbuje zrekonstruować rodzinną historię i rozliczyć się z przeszłością. Prawda o ich ojcu okazuje się jednak inna od tej, którą pielęgnują we wspomnieniach. Hans, Emil i Katarzyna mierzą się ze stratą i zadają pytania, na które odpowiedzieć mógłby tylko sam Jan.

Książka Jana Balabana to opowieść o pustce, która wdziera się w nasze życie wraz ze śmiercią najbliższej osoby, i o odwadze, jaką trzeba w sobie odnaleźć, by pokonać rozpacz. Historia utkana z monologów bohaterów, ich snów, wizji i wspomnień mogłaby się zdarzyć wszędzie, nie tylko na czeskim Śląsku. Zapytaj taty to historia odkrywania własnej tożsamości i nadziei, jaka płynie ze spotkania z drugim człowiekiem.

Powieść ukazała się po śmierci autora i została jednogłośnie uznana przez krytykę za jedno z najważniejszych dzieł literatury czeskiej ostatniej dekady. W 2010 roku zyskała nagrodę Magnesia Litera w kategorii Książka Roku, pierwsze miejsce w ankiecie "Lidovych novin" oraz tytuł książki Roku przyznawany przez tygodnik "Respekt".

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2013
Autor Jan Balaban
Wydawca Czeskie klimaty
Format 200x125
Rodzaj Literatura piękna
Język polski
Ilość stron 240
Podkategoria Literatura piękna obca
ISBN 9788364168048

Producent:Czeskie klimaty

Opinie

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.