Opinie klientów:

Zobacz podobne produkty (kryteria):

Opis

Nowy, długo oczekiwany kryminał z Teodorem Szackim! Jest wiosna 2009 roku, prokurator nie pracuje już w Warszawie, pożegnał się z przeszłością i karierą, by przenieść się do Sandomierza. Tu zaczyna „nowe wspaniałe życie", ale dość szybko spotyka go rozczarowanie. W obcej i nieprzyjaznej rzeczywistości rozgoryczony Szacki prowadzi śledztwo w sprawie dziwacznego morderstwa, którego ofiara to sandomierska działaczka społeczna, kobieta szanowana i ceniona, o nieskazitelnej reputacji. Dochodzenie napotyka piętrzące się przeszkody i ścianę milczenia, a jednocześnie towarzyszy mu gorączka medialna. Ważnym kontekstem staje się bolesny splot relacji polsko-żydowskich oraz historia, która wydarzyła się przeszło sześćdziesiąt lat wcześniej...

Prokurator Teodor Szacki nie był człowiekiem wierzącym. Nie wierzył w Boga, przeznaczenie, miłość od pierwszego wejrzenia, seks na pożegnanie, promocje, mechaników samochodowych oraz istnienie rzeczy dobrych i tanich. Przede wszystkim jednak nie wierzył, że utknął na dobre w tej pieprzonej, przereklamowanej dziurze. Nie wierzył, że z gwiazdy stołecznej prokuratury stał się popychadłem w powiatowym miasteczku. Nie wierzył, że jego rodzina to odległa przeszłość, a jedyne, co dostał w zamian, to nudne fizjologiczne romanse i związek, który dawno przestał się mieścić na skali „niemożliwych i niespełnialnych". Nie wierzył, że to właśnie jemu trafiło się śledztwo, z którego powodu albo pójdzie do piachu, albo będzie musiał emigrować na Vanuatu. No i nie wierzył, że są miejsca, w których nie myje się codziennie ekspresu do kawy. Ze wstrętem odsunął od siebie filiżankę, wstał, nie odpowiedział na małomiasteczkowo szczere „do widzenia" barmanki i wyszedł na zalany słońcem rynek.
Autor o swoim bohaterze

Kryminał, choć nie traktuje o duchach czy wampirach, to też straszna książka. Polecamy Ziarno prawdy Zygmunta Miłoszewskiego, niektórzy twierdzą, że Jo Nesbo czy Mankell to przy nim zaledwie sprawni autorzy. Klasę polskiego pisarza, znanego z „Uwikłania", potwierdziła tegoroczna Nagroda Wielkiego Kalibru za najlepszą polskojęzyczną powieść kryminalną.
Aneta Szeliga, MetroZ recenzji poprzednich książek:

Ukazało się Uwikłanie - doskonały polski kryminał współczesny. Tak jest: w literaturze polskiej pojawił się nie lada majster: Zygmunt Miłoszewski - pisarz rasowy.
Jerzy Pilch, „Dziennik"

Autor Domofonu jest bystrym obserwatorem zwyczajnego życia Polaków i umie jego rozmaite przejawy zgrabnie sportretować.
Jarosław Klejnocki, „Polityka"

Domofon to horror umieszczony w polskich współczesnych realiach, z dokładnie zarysowanym, wypieszczonym tłem obyczajowym, z trafnymi obserwacjami opisanymi oszczędnym językiem.
Piotr Zaremba, „Newsweek"

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2011
Autor Zygmunt Miłoszewski
Wydawca WAB
Format 200x135
Rodzaj Literatura piękna
Język polski
Ilość stron 366
Podkategoria Literatura sensacyjna, kryminał, horror
ISBN 9788328008014

Producent:WAB

Produkty komplementarne

Opinie

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.