Opinie klientów:

Oferta: DVDmax
Zobacz podobne produkty (kryteria):

Opis

Materiał filmowy zawiera fragmenty pielgrzymek Ojca Świętego do Polski w 1979 i 1991 roku, krajów Ameryki Południowej i Afryki, wspomnienia osób duchownych i świeckich, które towarzyszyły Janowi Pawłowi II i spotykały się z papieżem w czasie Jego pontyfikatu, także fragmenty uroczystości pogrzebowych, które odbyły się 8 kwietnia 2005 roku w Watykanie.

„Jestem synem narodu, który przetrwał najstraszliwsze doświadczenia dziejów (...), pozostał przy życiu, zachował tożsamość, suwerenność jako naród w oparciu o własną kulturę”.

Jan Paweł II, 1980 Materiał filmowy zawiera fragmenty pielgrzymek Ojca Świętego do Polski w 1979 i 1991 roku, krajów Ameryki Południowej i Afryki, wspomnienia osób duchownych i świeckich, które towarzyszyły Janowi Pawłowi II i spotykały się z papieżem w czasie Jego pontyfikatu, także fragmenty uroczystości pogrzebowych, które odbyły się 8 kwietnia 2005 roku w Watykanie. Jan Paweł II zwraca się do Polaków słowami, które powracają do nas. „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi... tej ziemi”. Mówi o głębokim przywiązaniu do Ojczyzny, więzi z Polakami, korzeniach, z których wyrasta, tak jak Jego rodacy. Jakie znaczenie dla Polski i Polaków miał wybór Karola Wojtyły na papieża i czym były dla Polaków i innych narodów spotkania z Nim? Jaką wagę dla świata i Kościoła miał Jego 26-letni pontyfikat?

Próbą odpowiedzi na te pytania jest materiał filmowy na płycie DVD, o człowieku wielkim, wszechstronnym myślicielu, który poruszał, umacniał i wzruszał świat, każdego z nas przygarniał i zbliżył się do każdego z nas.

Na płycie: film dokumentalny „Papież Polak” Scenariusz, realizacja i komentarz: Alina Czerniakowska Zdjęcia: Zbigniew Napiórkowski Muzyka: Jan Zawierski Komentarz czyta: Anna Nehrebecka.

Film dokumentalny „Zwykły święty człowiek” Scenariusz i reżyseria: Joanna Linczuk, Krzysztof Tadej Zdjęcia: Wojciech Kozłowski, Sławomir Zajączkowski Opracowanie muzyczne: Marianna Zając Komentarz czytają: ks. Andrzej Majewski SJ, Jan Wilkans

Materiały telewizji RAI i CTV 2005 Komentarz czytają: Ksawery Jasieński, ks. Andrzej Majewski SJ, ks. Andrzej Koprowski SJ

Specyfikacje

Dodatkowe informacje

Kraj pochodzenia Polska
Język Dolby Digital 1.0 polski
Kategoria Dokumentalne
Płeć Dokumentalne

Stopka wydawnicza (impressum)

Rodzaj nośnika DVD
Rok / data wydania 2006
Czas trwania 161

Producent:TVP

Opinie

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.