Zobacz podobne produkty (kryteria):

Opis

Zwrot polityczny to książka-manifest znanego krytyka literackiego i dramaturga. Podsumowuje przemiany ostatnich lat w polskiej literaturze, teatrze i sztukach wizualnych. W charakterystycznym dla siebie stylu autor atakuje burżuja. Dzisiejszy burżuj to postmodernista-nihilista.

"Zwrot polityczny" jest cięciem. Na napiętej tkance kultury, spójnej liberalno-konserwatywnej anatomii, pojawiła się rysa. Z niej sączy się to coś. Bliskie społecznej gorączce, oddające się we władanie przyszłości, niepodzielne i nieodzowne, piękne i prawdziwe. Nie ma zaklęcia, które by cofnęło czas. Jestem cierpliwy. Wierzę w tę chwilę szaleństwa i jej pozostaję służny. Po prostu wchodzę i opowiadam o tym szczęściu, które spotkało nas wszystkich, politycznych.
(fragment książki)

Igor Stokfiszewski (1979) ? krytyk literacki, dramaturg, członek zespołu "Krytyki Politycznej", współredaktor książek Tekstylia. O "rocznikach siedemdziesiątych" (Ha'art, Kraków 2002), Tekstylia bis. Słownik młodej polskiej kultury (Ha'art, Kraków 2006) i Ludzie, miasta. Literatura Białorusi, Niemiec, Polski i Ukrainy- ślady "nieistniejącego języka" (Ha'art, Kraków 2008). Wspólnie z Wojtkiem Klemmem przygotował inscenizację Piekarni Bertolta Brechta w krakowskim Teatrze Starym oraz Cementu Heinera M'llera we wrocławskim Teatrze Współczesnym.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2009
Autor Igor Stokfiszewski
Wydawca Wydawnictwo Krytyki Politycznej
Format 205x145
Rodzaj Nauka o literaturze
Język polski
Ilość stron 256
Podkategoria Nauka o literaturze
ISBN 9788361006312
Kolekcja Idee

Opinie

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię

Kliknij na gwiazdki, aby ocenić produkt

Dodaj opinię

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.